Jeśli Barcelona, to także Picasso

barcelona
Nie trzeba być znawcą sztuki, aby wiedzieć, kim był Pablo Picasso. Ten artysta przeszedł do historii jako współtwórca nurtu zwanego kubizmem, a poza malowaniem zajmował się również ceramiką i rzeźbą.

Największe na świecie muzeum jego twórczości znajduje się w Barcelonie. Można połączyć przyjemny weekendowy wypad do tego miasta z obcowaniem z wielką sztuką i odwiedzić to miejsce. Nie trzeba przy tym narażać się na duże koszty!

City break Barcelona – pomysł na ciekawy weekend

Wycieczki city break to2-3 dniowe wyjazdy do wybranego miasta w Europie. Ich zaletą jest możliwość odpoczęcia od codziennych obowiązków, poznanie nowych miejsc i ludzi oraz znajdujących się na miejscu atrakcji. Aby zobaczyć muzeum poświęcone wspomnianemu artyście, można wykorzystać do tego city break Barcelona. Dzięki serwisowi Fru.pl płacisz za to niewielkie pieniądze i masz wszystko przygotowane. Koszt takiej wyprawy obejmuje bilety lotnicze w obie strony oraz nocleg w dobry hotelu. Przykładowo podróż w obie strony z Wrocławia do Barcelony wraz z trzema noclegami w hotelu to wydatek poniżej 600 złotych! Oczywiście nikt nie jest przy tym zobligowany, aby odwiedzić muzeum Picassa – na miejscu można robić wyłącznie to, na co ma się ochotę, warto jednak zajrzeć tam przy okazji pobytu w stolicy Katalonii.

Barcelona – co warto obejrzeć?

Barcelona to miasto zamieszkane przez ponad 1,6 mln osób i zalicza się do jednych z najpiękniejszych na świecie. W 1992 roku gościło Letnie Igrzyska Olimpijskie, odbywają się tu również liczne imprezy sportowe i artystyczne. Wspomniane muzeum Picassa w Barcelonie to jedna z wielu atrakcji, które przyciągają do miasta turystów. Najbardziej znaną budowlą jest monumentalna katedra Sagrada Familia czyli Kościół Świętej Rodziny, zainteresowaniem cieszy się również otoczony kamiennym murem Park Guell, średniowieczna dzielnica Barri Gotic czy jeden z najważniejszych zabytków katalońskiej secesji – Pałac Muzyki Katalońskiej. Jeden city break Barcelona może nie wystarczyć na odwiedzenie wszystkich atrakcji, ale ponieważ koszt takiej wycieczki nie są duże, można bez problemu udać się na nią nawet kilka razy w ciągu roku i niczego nie pominąć.

Jakie koszty na miejscu?

Należy pamiętać, że wycieczka city break to opłata za bilety lotnicze oraz nocleg, nie obejmuje ona jednak wydatków na miejscu. Jeśli chce odwiedzić się muzeum Picassa lub inne miejsca, należy zabrać ze sobą odpowiednią ilość gotówki. Jaką? To ustalić można, odwiedzając witryny internetowe miejsc, do których chcesz się udać. Na każdej znajdują się informacje zarówno o godzinach otwarcia, jak też i kosztach wejściówek. Dzięki temu możesz perfekcyjnie przygotować budżet na taką ciekawa wycieczkę.