Jezioro drawsko i inne fajne polskie jeziora

Bez względu na to, czy preferujesz aktywny wypoczynek, czy też beztroskie leniuchowanie na łonie przyrody, Jezioro Drawsko będzie odpowiadało Twoim wymaganiom. To jedno z największych jezior Pojezierza Drawskiego i drugie pod względem wielkości jezioro w Polsce. Amatorzy pływania i nurkowania z pewnością docenią fakt, że woda w jeziorze jest czysta i przejrzysta. Urozmaicona linia brzegowa, z licznymi półwyspami, wyspami i wysepkami sprzyja uprawianiu kajakarstwa i żeglarstwa. Szlaki piesze i rowerowe zachęcają do spacerów. Piękne widoki dostarczają dodatkowych wrażeń, które na długo pozostają w pamięci.

Spływy kajakowe – fantastyczna przygoda dla każdego, warto ją wykorzystać będąc nad jeziorem drawsko czy innym polskim jeziorem! Spływ kajakowy to doskonały sposób na spędzenie wolnego weekendu w towarzystwie przyjaciół. Wystarczy tylko wybrać okolicę, w której chcecie pływać i zadbać o sprzęt, aby zapewnić sobie przygodę, która na długo zostanie w Waszej pamięci.

Spływy kajakowe są organizowane przez wiele ośrodków żeglarskich i przystani. Korzystając z ich oferty nie musisz martwić się o nocleg, wyżywienie, transport bagażu, ani o  spławność rzek. Samodzielne zorganizowanie takiego wyjazdu jest o wiele bardziej pracochłonne i wymaga od Ciebie nieco fachowej wiedzy i doświadczenia, dlatego swoją przygodę z kajakarstwem najlepiej jest rozpoczynać od zorganizowanych spływów.