Kupujemy dysk twardy do laptopa

Wymiana dysku twardego w laptopie to zdecydowanie jedno z trudniejszych zadań. Przede wszystkim na dysku oryginalnym jest ukryta partycja, z której instalowany jest system. Ukryta partycja jest zawsze, kupując w sklepie laptopa musimy liczyć się z tym, że kupujemy go od razu z systemem operacyjnym. Wymiana dysku twardego zatem wiążę się z wymianą dysku i straceniu ukrytej partycji, którą do tej pory mieliśmy na starym dysku. Pojawia się wówczas konieczność zakupienia nowego systemu operacyjnego, co niejednokrotnie powiązane jest z wysokim wydatkiem.

Jednak w przypadku, kiedy musimy wymienić dysk na np. większy? Istnieje druga możliwość. Nie musimy pozbywać się naszego starego dysku. Wystarczy kupić dysk zewnętrzny, których na rynku jest bardzo dużo, a co za tym idzie mamy możliwość wybrać dysk dopasowany do naszych możliwości finansowych. Możemy wybrać wielkość dysku zewnętrznego, a przede wszystkim jego pojemność, która jest coraz większa.

Sposób połączenia dysku z laptopem możliwy jest za pomocą kabla USB. Kupno dysku zewnętrznego jest w zdecydowanym stopniu dużo wygodniejsze i mniej uciążliwe. Najważniejsze jednak jest to, iż nie jest konieczne dodatkowe wydawanie pieniędzy na system operacyjny, a jednocześnie nie jest konieczne zrywanie plomb. Zerwanie plomb wiąże się ze stratą gwarancji, dlatego tak wygodne jest kupno dysku zewnętrznego.

W tym momencie właściciel laptopa powinien zastanowić się co mu się bardziej opłaca. Czy wymienić dysk tracąc system operacyjny oraz gwarancję sklepową, czy też kupno dysku zewnętrznego i zatrzymanie wszelkich korzyści? Po więcej informacji zapraszamy tutaj.