Liczarki do biura

Żadne biurko nie może się obejść bez drobnych udogodnień, które przyspieszają jego pracę. Dzięki temu pracownicy są w stanie wykonać więcej zadań czy też obsłużyć większą liczbę klientów.

Niektóre z tych akcesoriów wspomagają bieżącą organizację pracy i pomagają zaplanować wykonanie szeregu zadań. Inne, jak na przykład liczarki banknotów, pomagają już w konkretnych czynnościach. Nie każde z nich jest jednakowo często spotykane. Przykładowo, idąc do urzędu, raczej nie spodziewamy się ujrzeć za biurkiem liczarki bilonu czy innych podobnych maszyn. Jednak, jeśli sami jesteśmy przedsiębiorcą, warto zapoznać się z tego typu urządzeniami, bowiem mogą oddać nam nieocenione usługi i zaoszczędzić nam wiele czasu.

Wspomniane sortery bilonu dzielą się według kilku kategorii. Przykładowo, mamy do wyboru sortery ilościowe, wartościowe czy wagowe. Ich cechą wspólną jest to, że możemy za ich pomocą liczyć bilon nieposortowany. Maszyna sama sortuje monety według ich grubości i średnicy, którą wcześniej ustawiamy. Jednocześnie liczy je i podaje ich łączną wartość oraz, jeśli tego potrzebujemy, liczbę poszczególnych rodzajów monet. To bardzo przydatne na przykład dla sklepów, które operują dużymi ilościami bilonu i chcą uniknąć błędów przy ręcznym liczeniu monet, lub też często są zmuszone do przeliczania różnych ilości.

Przy liczarkach, jak i przy sorterach mamy do wyboru także odwrotną usługę. Możemy mianowicie ustawić, aby maszyna odliczyła wprowadzoną liczbę monet i zawinęła je w woreczek. W wielu modelach jest też możliwość odliczania monet eurocentowych. Wyróżniają się one grubością i kształtami, więc maszyna nie powinna mieć problemu z ich przeliczeniem. Większość modeli jest w stanie sobie poradzić także z posortowaniem i policzeniem pomieszanych monet polskich i obcych.

Przy wyborze liczarki bądź sortera koniecznie należy zwrócić uwagę na pojemność jego zasobnika, a także na moc urządzenia, jeśli zamierzamy z niego korzystać często. Z kolei dłuższy wyświetlacz umożliwi liczenie większych ilości monet. Standardem są wyświetlacze pięciocyfrowe. Z kolei szybkość liczenia monet oscyluje wokół dwóch tysięcy na minutę. To znacząco przyspiesza pracę. Powoduje to, że już po kilku latach od zakupu inwestycja tak może się zwrócić.