Meble do kuchni – zasady doboru

Jak dobrać idealne meble do kuchni? Czy istnieją pomocne zasady, którymi warto się kierować już na etapie doboru umeblowania? Ależ tak! Podpowiadamy!

5 zasad wyboru mebli kuchennych

  • Po pierwsze: kolor. Do pomieszczeń przestronnych dobrane odcienie mebli mogą być spokojnie ciemniejsze, ale w kuchniach małych, przeciwnie! Jasne kolory mebli kuchennych, od bieli do ecru, optycznie powiększą kuchnię.
  • Po drugie: wybór materiału wykonania mebli kuchennych. Klasyczne drewno jest prestiżowe, ale i ciężkie, co sprawia, że wytrzyma lata bez uszkodzeń. Minus: to będzie kosztowało zdecydowanie więcej niż lekka sklejka, mniej solidna, ale podobna do drewna.
  • Po trzecie: rozważ zabudowanie urządzeń agd i rtv w meblach. Ukryjesz różnych marek sprzęty i jednocześnie nie będą się ona rzucać w oczy.
  • Po czwarte: zdecyduj czy półki kuchenne będą otwarte czy zamknięte. Otwarte: pozwolą na umieszczenie w nich dekoracji i dodatków, ale będzie się tam zbierał kurz.
  • Po piąte: fronty wykonane z połyskiem czy matowe? Matowe są bardzo eleganckiej, ale to te polerowane dają wnętrzu więcej głębii.

Gotowe!

Meble kuchenne wybrane z zastosowaniem w/w zasad na pewno sprawdzą się w każdej kuchni, a jej aranżacja będzie idealna.