Moda na plażę – jak się ubrać?

Wbrew pozorom dobór ubioru na plażę nie jest łatwą sprawą. Strój plażowicza to nie tylko bikini i kąpielówki. By atrakcyjnie wyglądać latem, warto zasięgnąć wiedzy na temat aktualnych trendów modowych.

Strój kąpielowy

Absolutną podstawą jest oczywiście strój kąpielowy. Warto zastanowić się, w jakim stroju będziemy czuć się najbardziej komfortowo. Osoby szczupłe zapewne wybiorą bikini, ale niestety nie każdy czuje się w takim rodzaju dobrze. Osobom, które chcą ukryć mankamenty swojego ciała, polecamy pareo. Co to jest? Jest to rodzaj okrycia przypominający chustę. Dla osób, które są otyłe i mają wystający brzuszek, dobrym rozwiązaniem będzie jednoczęściowy strój kąpielowy, najlepiej w ciemnym kolorze! Jeżeli jesteś posiadaczką nadprogramowych kilogramów unikaj pasków, ponieważ optycznie pogrubiają sylwetkę.

Gdy droga jest zbyt długa

Gdy do plaży od miejsca zamieszkania masz spory kawałek, warto założyć wygodne, przewiewne buty. Idealnym rozwiązaniem są klapki bądź japonki. Uchronią one stopy przed gorącym piaskiem, jednocześnie pozwalając skórze oddychać. Na uda i nogi zarzuć długą, zwiewną spódnicę, wyciętą aż do uda. Ubranie to jest niezwykle eleganckie i zawsze w modzie.

Chroń głowę

Na plażę nie zapomnij zabrać kapelusza, czapki bądź chustki, którą założysz, by chronić głowę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Zaniechanie tej czynności może doprowadzić do groźnych skutków zdrowotnych, przegrzania, a nawet udaru.

Modne dodatki

Wybierając się na plażę zabierz ze sobą dużą torbę z lekkiego materiału. Najlepiej koszyczkową i pojemną. Są one niezwykle modne, a w połączeniu z lekkim i zwiewnym ubiorem idealnie się komponują i wyglądają bardzo atrakcyjnie.

Do stroju dobierz odpowiednie dodatki, niekoniecznie biżuterię. Mogą to być kolorowe okulary przeciwsłoneczne, opaska na głowę lub kolorowa gumka do włosów. Okulary, poza efektywnym wyglądem, ochronią Twoje oczy przez niebezpiecznym działaniem promieni słonecznych. Opaska, gumka czy spinka ujarzmią rozwiane na wietrze włosy.

Strój kąpielowy to nie wszystko. W drodze na plażę warto zadbać o dodatki, jeśli chcesz czuć się pewnie, komfortowo i co najważniejsze – atrakcyjnie. Ponadto idąc na plażę niezbędne będzie kilku akcesoriów, dzięki którym czas spędzony na słońcu będzie przyjemny. Zobacz więcej.