Nauka Języka Tureckiego w stolicy

Urlop trzeba brać nadchodzi a Ty wciąż nie zdecydowałeś się gdzie jechać na wakacje? Nie ma problemu! Sporo agencji turystycznych ma wciąż wiele pustych miejsc. Jeśli jednak możemy Ci dać podpowiedź to jest takie jedno, niezwykle urokliwe i słoneczne miejsce na świecie – Turcja!

Turcja to kraj słońca, niezwykłej kultury i bardzo pysznych dań. Znane są nam przecież tureckie kebaby lub gyrosy…! Co roku przybywa tu tysiące wczasowiczów, by zwiedzić tej kraj i przy okazji wypocząć. Jeśli martwisz się, że nie umiesz języka to może dobrze jest zapisać się przed wyjazdem na kurs tureckiego? Być może język i turecka kultura tak Ci przypadnie do gustu, że zaczniesz uczyć się tego języka na poważnie?
Dla wszystkich interesantów turecki warszawa polecamy Szkołę Języka Tureckiego w Warszawie – LISAN. Tu Nauka języka tureckiego jest przyjemnością, a jednocześnie bardzo efektywną. Uczymy języka już w kilka miesięcy! Nauka tureckiego odbywa się w małych (najczęściej 8-12 osobowych) grupach z lektorem lub native speakerem. Ponadto szkoła przewidziała dla wszystkich kursantów świetne promocje! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej to dzwoń! Czekamy na Ciebie!

A oto kilka podstawowych danych na temat tego języka:

* Językiem tureckim na świecie mówi około 83 milionów ludzi. Są to przede wszystkim mieszkańcy Turcji, Cypru Płn., ale też Iraku, Grecji, Bułgarii, Macedonii, Kosowa itakże Albanii.

* Język turecki należy do rodzaju języków oguzyjskich. Jest językiem aglutynacyjnym, który zalicza się do najbardziej rozpowszechnionych w swej rodzinie językowej.

* Przypuszcza się, że język turecki powstał się na terenach Azji Środkowej 1300 lat temu. Tam pojawiły się bowiem pierwsze teksty pisane w tym języku.

* Około XI wieku język rozpowszechnił się na terenie Anatolii. Na obszarze zachodnim zaś został on rozpowszechniony w wyniku ekspansji terytorialnej kraju.

* W czasach Republiki Tureckiej przez czas pewien język zastąpiono analfabetom łacińskim.

* W XIX wieku nastąpił proces oczyszczania języka z zapożyczeń (głównie z arabskich i perskich).