Nauka języka tureckiego w Warszawie

Turcja to kraj słońca, atrakcyjnej kultury i wyjątkowo smacznych dań. Znane są nam przecież tureckie kebaby czy gyrosy…! Co roku przybywa tu tysiące obcokrajowców, by zwiedzić tej kraj i przy okazji wypocząć. Jeśli męczy Cię fakt, że nie znasz tego języka to może dobrze jest wybrać się przed wyjazdem na kurs tureckiego? Być może język i turecka kultura tak Ci przypadnie do gustu, że zaczniesz uczyć się tego języka na poważnie?
Dla wszystkich zainteresowanych językiem turecki warszawa polecamy Szkołę Języka Tureckiego w Warszawie – LISAN. Tu Nauka języka tureckiego jest przyjemnością, a jednocześnie bardzo efektywną. Nauczymy Cię języka już w kilka miesięcy! Nauka tureckiego odbywa się w małych (zazwyczaj 8-12 osobowych) grupach z lektorem lub native speakerem. Ponadto szkoła przewidziała dla wszystkich kursantów atrakcyjne promocje! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej to dzwoń! Czekamy na Ciebie!

A oto kilka podstawowych danych na temat tego języka:

Język turecki, który w oryginale brzmi Türkçe czyt. türk dili stał się w ostatnich latach bardzo popularny. Odpowiedzią na ten “boom” jest co raz większa ilość szkół językowych, które oferują naukę języka w trybie online lub tradycyjnie w siedzibie firmy. Jeśli i Ty, Drogi Czytelniku, należysz do grona Turkoholików, ale zaczynających dopiero naukę języka, z całą pewnością powinieneś przeczytać ten artykuł.

Język turecki należy do oguzyjskiej rodziny językowej. Wywodzi się z podgrupy języków tureckich, dzięki czemu jest spokrewniony w dużym stopniu z takimi językami jak: azerski, turkameński, kaszkajski czy gaugaski. Językiem tureckim włada około 83 milionów ludzi na świecie. Głównie są to mieszkańcy terenów Europy Wschodniej, Azji Środkowej oraz Syberii. Coraz większe zainteresowanie językiem tureckim sprawiło jednak, że władają nim także, oprócz mieszkańców Grecji, Iraku, Bułgarii czy Macedonii, obywatele Europy Zachodniej, a zwłaszcza Niemiec.

Nauka turecki warszawa wbrew pozorem wcale nie jest trudna. Język ten należy do języków aglutynacyjnych, odznaczających się silną harmonią samogłoskową. Podstawowy szyk zdania oparty jest na zasadzie podmiot-dopełnienie-orzeczenie. W języku brak klasy rzeczownikowej oraz rodzaju gramatycznego. Istnieje natomiast dość mocne zaakcentowanie osób (podmiotu) oraz form grzecznościowych.