Nie daj się okraść na plaży

Plaża, upał, pragnienie… W takich chwilach myślisz tylko o tym, żeby się schłodzić. Pod wpływem impulsu biegniesz do wody. Wracasz, czując wreszcie ulgę i chwilową rześkość, gdy nagle okazuje się, że nie ma Twoich rzeczy – okradziono Cię! Jak uchronić się przed takimi sytuacjami?

Letnia pogoda zachęca do zażywania kąpieli i odwiedzin na plaży, stwarza również idealne warunki do działania dla potencjalnych złodziei. Tłok na plaży jest tak wielki, że często nie ma miejsca, by swobodnie rozłożyć ręcznik. Złodzieje opanowali wiele metod kradzieży do perfekcji. Przypadkiem upada im piłka albo ręcznik koło Twojej torby. Stają na chwilę niedaleko Twoich rzeczy pod pozorem szukania kogoś w tłumie… Metod jest wiele. Często bywa tak, że złodzieje bezczelnie podchodzą i grzebią w torbach pod nieobecność właścicieli. Ponieważ są roznegliżowani, jak reszta ludzi, trudno ich zdemaskować, ponieważ nie wyróżniają się z tłumu.

By uchronić się przed potencjalną kradzieżą, zabieraj na plażę tylko niezbędne rzeczy. Jeśli musisz wziąć gotówkę, zabierz niezbędne minimum. Telefonu komórkowego używaj możliwie jak najrzadziej, cenne rzeczy staraj się chować w ukryte kieszenie torby, tak by złodziej nie mógł się do nich szybko dostać. Pilnuj swoich dokumentów, jeśli nie musisz, nie zabieraj ze sobą karty bankomatowej.

Czas spędzony w wodzie warto zorganizować tak, by zawsze ktoś był na plaży i pilnował naszych rzeczy. Warto ogrodzić się parawanami lub korzystać z namiotów plażowych. Dzięki temu będziesz mógł schować tam torbę. Zapewni to intymność oraz utrudni złodziejowi ustalenie tego, jakie cenne rzeczy posiadasz. Jeżeli idziesz samotnie na plażę, idąc do wody, zapytaj ratownika, czy możesz u niego przechować rzeczy. Często na plażach postawione są skrzynki zamykane na kluczyk, do których można wsadzić drogocenne rzeczy. Ich koszt nie jest duży, a z pewnością uchroni nas przed okradzeniem.

Pamiętaj, że nawet jeśli plaża jest strzeżona, to „okazja czyni złodzieja”. Taką osobą może okazać się Twój plażowy sąsiad. Najlepszym rozwiązaniem są grupowe wycieczki na plażę. Grupę kilku osób trudniej okraść. Zachowanie środków ostrożności zmniejszy prawdopodobieństwo, że to właśnie Ciebie spotka pech. Zobacz więcej.