Nigdy nie jest za późno na terapię


Alkoholizm, narkomania, hazard, zaburzenie odżywiania, zakupoholizm, siecioholizm… Współczesne czasy przyniosły wiele dróg, poprzez które można wpaść w uzależnienie. Choć zawsze wszystko zaczyna się niewinnie, nałóg bardzo szybko odbija się na życiu rodzinnym i zawodowym ofiary. Czy wszystko jest wówczas stracone? Na szczęście nie, ponieważ zawsze pozostaje Droga Powrotna.

Droga Powrotna – miejsce dla Ciebie!

Jeśli czujesz, że porwał Cię w swe szpony wyniszczający nałóg, nie czekaj, aż się rozwinie, tylko zgłoś na terapię. Położony niedaleko Wrocławia ośrodek Droga Powrotna to miejsce, gdzie zostanie udzielona Ci fachowa i przyjazna pomoc. Jego kadra to zespół ludzi ambitnych, którzy zapewnią rzetelną i pełną empatii pomoc w powrocie do zdrowia, wykorzystując w tym celu całą posiadaną przez siebie wiedzę, uwagę i doświadczenie. Na miejscu możesz liczyć na pomoc pielęgniarek, psychologów oraz terapeutów specjalizujących w leczeniu różnego rodzaju uzależnień. Ty stoisz tam na pierwszym miejscu, więc możesz liczyć na traktowanie z pełną wyrozumiałości oraz szacunkiem.

Jakie terapie są możliwe w Drodze Powrotnej?

Kontakt z ośrodkiem możesz nawiązać telefonicznie lub mailowo. Obojętnie od tego, czy chcesz zgłosić się na terapię, czy też tylko wypytać o możliwość jej odbycia, masz gwarancję pełnej dyskrecji oraz anonimowości. Możliwa jest terapia stacjonarna (czyli podstawowa), w trakcie której otrzymasz możliwość zakwaterowania w ośrodku, co jest niezbędne do sukcesu. Gdy jesteś na miejscu, obejmuje Cię przez cała dobę wsparcie terapeutyczne. Jeśli nie możesz zgłosić na taką terapię, pozostaje dochodząca – po zajęciach wracasz do domu. Inne rozwiązanie to terapia indywidualna, której czas trwania i program jest uzależniony tylko i wyłącznie od danego pacjenta.

Czasami może zdarzyć się, że nie masz pewności, czy terapia jest Ci potrzebna? Droga Powrotna rozumie takie okoliczności, dlatego proponuje pobyt motywacyjny. Trwa on przez siedem dni, a w tym czasie możesz sprawdzić i wzmocnić swoją chęć do ostatecznego zerwania z nałogiem.

Jak długo trwa terapia?

W przypadku leczenia uzależnienia od alkoholu, terapia trwa 28 dni. Jeśli niezbędna jest terapia pozwalająca wyjść z narkotyków, leków i środków psychoaktywnych, wówczas potrzebne będą 42 dni. Oczywiście terapeuci kontrolują sytuację na bieżąco i może zdarzyć się, że szacowana liczba dni ulegnie zmianie. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku.