Nowe inwestycje w Zakopanym

Zakopane jest mekką polskiej turystyki górskiej, co roku do tej malowniczo położonej miejscowości górskiej co roku przyjeżdżają tysiące turystów z całej Polski. Z tego względu w Zakopanem zawsze dużo się działo pod względem nowych inwestycji najczęściej w infrastrukturę hotelową. Wiele zainwestowano w renowację starych hoteli, jak i budowę nowych. W ostatnich miesiącach bardzo głośno było w związku ze sprzedażą hotelu Kasprowy oraz prywatyzacją kolejki na Kasprowy Wierch, która ostatecznie trafiła w ręce rodziny Bachledów.

Co ciekawe coraz więcej buduje się w Zakopanym apartamentów pod wynajem i sprzedaż. Trend ten zyskuje ciągle na znaczeniu, co wiąże się między innymi ze wzrostem zamożności społeczeństwa, która szuka możliwości lokowania swojego kapitału.

Zakopane jest wciąż jest bardzo popularne wśród dużych inwestorów, w połowie zeszłego roku w prasie ukazały się informacje, że na Krupówkach ma powstać Hotel słynnej sieci Hilton. Jak się okazuje znany biznesmen podhalański A.Stoch negocjuje wynajem hotelarskiemu gigantowi „Morskiego Oka”. Jak powiedział biznesmen w wywiadzie dla magazynu Forbes budynek może zostać dostosowany do potrzeb hotelarskiego giganta. Po ich zakończeniu hotel będzie posiadał 130 pokoi i 7 apartamentów w tym jeden prezydencki. W hotelu ma być także SPA i basen.

Pod Gubałówką cały czas sporo się dzieję w rynku hotelarskim. W 2011 roku do użytku został oddany nowy pięciogwiazdkowy hotel „Rysy”. Swoje zainteresowanie inwestowaniem w Zakopanem wyraził także jeden z najbogatszych Polaków Gerard Kolanowski. Realizuje on projekt

Hotelowy w dawnej „Warszawiance”, w ramach inwestycji zostanie zrealizowany także budynek usługowy, biura i sklepy. Projekt wykonał znany architekt zakopiański Jan Karpiel Bułecka junior.