Nowości w modzie dziecięcej

Wielkimi krokami zbliża się czas wiosennej radości i trzeba rozejrzeć się za nowościami dla naszych pociech. Wraz ze zmianą pogody na cieplejszą trzeba będzie odmienić i odnowić nieco garderobę naszych dzieci. Ubranka z zeszłego sezonu na pewno już się znudziły, a nawet jeśli są jeszcze w dobrym stanie to i tak dziecko z nich wyrosło. Pora więc najwyższa rozejrzeć się po sklepach w poszukiwaniu nowości.  Wiosna to czas radości i wesołych kolorów i takie też trendy będą obowiązywały w nadchodzącym sezonie. Nasze dzieci mają mieć ubranka kolorowe i wesołe. Dozwolone są najdziwniejsze zestawienia kolorystyczne.

Możemy oczywiście komponować garderobę dziecka w łagodny stonowany sposób tak by bluzeczka pasowała do sukienki czy spódniczki, ale jeśli chcemy być na topie to możemy sobie pozwolić na totalny luz. Zielona bluzeczka zestawiona z granatowymi spodniami będzie jak najbardziej na czasie.

Nadal modny jest kolor szary w rożnych kombinacjach i wariantach. Aby jednak ubranka dziecięce nie wyglądały zbyt ponuro to szare elementy są uzupełniane innymi, ostrymi barwami. Np. bardzo trendy będą kompozycje w paski szaro-kolorowe.

Producenci ubranek dla dzieci sporą uwagę zwrócili na ciekawe wzornictwo, które ma zapewnić odrobinę przewagi na rynku odzieży dziecięcej bardzo mocno nasyconym konkurencją. Daje to duże możliwości wyboru mamom spragnionym nowości i urozmaicenia. Niestety ubranka nieco zdrożeją co jest związane z rosnącymi kosztami produkcji i powoli, ale sukcesywnie działającą inflacją. Niestety w tym roku ubranka niemowlęce nie będą już objęte niższą stawką vat więc koszty wyprawki niemowlęcej będą dużo wyższe.

Za to można zaobserwować wzrost jakości ubranek dziecięcych, przynajmniej tych produkowanych w kraju. Po okresie szerokiego napływu taniej odzieży ze wschodu klienci odchodzą od niej. Niestety niska cena nie rekompensowała kiepskiej jakości i w niektórych przypadkach wręcz podejrzeń o negatywny wpływ na zdrowie dzieci. Rodzice zatem coraz częściej wybierają trwałe produkty sprawdzonych producentów ubranek, pomimo ich wyższej ceny.