O czym pamiętać zakładając skup złomu?

W naszym kraju bardzo dużo ludzi nieustannie szuka dobrego pomysłu na własny biznes, który pomoże im uzyskać – w relatywnie niedługim czasie – wolność finansową.

Trzeba zaznaczyć, że nie brakuje osób, która myślą nad tym, aby założyć skup złomu. Takie branże przeżywają aktualnie prawdziwy rozkwit. Macie podobne plany? W takim razie warto przeczytać o tym, jak zabrać się do tego właśnie biznesu.

Jakie formalności należy spełnić?

Osoby, które planują mieć własny skup złomu muszą rzecz jasna standardowo założyć firmę. Dzięki temu uzyskacie wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Będziecie mieli także osobiste numery NIP oraz REGON. Trzeba zaznaczyć, że ludzie, którzy decydują się na skup złomu muszą także uzyskać pozytywną decyzje Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, który zezwoli na prowadzenie biznesu oraz nada odpowiedni numer rejestrowy. Jeśli będziecie posiadać te wszystkie dokumenty, to będziecie mogli już otworzyć własny skup złomu.

Profesjonalny sprzęt i usługi

Profesjonalny skup złomu świadczy wysokiej jakości usługi w tej branży. Co to oznacza? Trzeba podkreślić, że tego typu firmy zajmują się obrotem złomem (ale wykonują też na przykład skup makulatury itd.) oraz surowcami wtórnymi, a także ich zagospodarowaniem. Co trzeba posiadać, aby wywiązywać się z tych zadań? Na pewno jest to waga samochodowa. Dobrze byłoby, gdyby mogła ona zważyć minimum kilkadziesiąt ton, ponieważ klienci często przyjeżdżają właśnie z dużą ilością ciężkich sprzętów. Im większa waga, tym lepiej, ponieważ będzie można wykonać wszelkie czynności związane z ważeniem szybciej oraz sprawniej.

Istotne jest również to, aby mieć na wyposażeniu co najmniej 2 wózki widłowe. Pomagają one w rozładunku i sprawiają, że prace idą błyskawicznie. Profesjonalny skup złomu ma także kontenery na przywieziony przez klientów sprzęt. Trzeba podkreślić, że należy również pamiętać o tym, aby posiadać własne, odpowiednio pojemne samochody. Dzięki temu będziecie mogli podjeżdżać do klientów oraz zabierać rzeczy, których oni sami nie są w stanie przetransportować do konkretnej lokalizacji. Warto też postawić na uniwersalność usług. W związku z tym dobrze jest prowadzić skup makulatury czy elektroniki. Pamiętajcie, że im więcej elementów, tym będziecie mogli liczyć na większe zyski.