Latem odkrywajmy Polskę

Polska jako dość duży europejski kraj posiada do zaoferowania co niemiara atrakcji, które zadowolą również najbardziej wybrednych turystów.  Fascynujące miejsca odnajdziemy nieomalże w każdej części Polski, między Bałtykiem, a Tatrami. Nasz kraj także oferuje multum sposobności o ile chodzi o uprawianie sportów. Szukając przygody, warto ją znaleźć w Polsce.

Do najchętniej odwiedzanych szlaków turystycznych nie licząc polskich Tatr, należy zakwalifikować szalki w Beskidzie Śląskim. To tu każdego roku turyści odziani w krótkie spodenki przemierzają kolejne kilometry. Pasmo gór rozpościerających się pomiędzy Lipową, Szczyrkiem i Koniakowem, wyróżnia się podstawową bazą noclegową i co kluczowe pięknymi widokami. Widoki te smutnie zawdzięczmy wycinaniu chorych drzew. Wędrując na nogach na pierwszy rzut oka widzimy krajobraz niemal księżycowy, ścięte drzewa, powyrywane korzenie, zatrważają serca wielbicieli przyrody. Patrząc natomiast szerzej zauważamy dalekie miejsca, których jeszcze kilka lat wstecz nie dało się ujrzeć ze względu na drzewa. Za parę lat drzewostan powróci do poprzedniego stanu i sposobność zobaczenia takiego widoku w Beskidzie Śląskim stanie się niemożliwym.

świetnymi miejscami do spędzenia lata w plenerze na pewno są Mazury. Najbardziej komfortowo przemierzać je na łódkach, dobijając od czasu do czasu do brzegu rozkładając namioty turystyczne. Piękna przyroda, przyjaźni ludzie i satysfakcja czerpana z obcowania z krystalicznie czystą wodą, jest niezastąpionym elementem słonecznych dni. Tereny odwiedzane przez turystów nie tylko z Polski, ale i z całego świata, są jedną z wielu pereł w koronie.

Wakacyjnych inspiracji w naszym kraju  z pewnością nie braknie, jedyna rzecz, która nam może stanąć na przeszkodzie to czas, którego może nie starczyć do zobaczenia wszystkiego.