Odzież dziecięca-jak wybrać?

Delikatna skóra dziecka wymaga wyjątkowej pielęgnacji, nie mamy tu na myśli jedynie odpowiednich kosmetyków, czy detergentów do prania. Ważnym elementem w wyborze ubranek dziecięcych jest wygoda, jakość wykonania oraz materiał.

Kupując ubranka dla dzieci, można dostać zawrotów głowy, wybór jest nieograniczony. Wybierając ubranka w markowych sklepach możemy mieć pewność, że zostały one uszyte z dobrych gatunkowo materiałów, bezpiecznych i wygodnych dla dzieci. Ubranka z targu czy tzw. sieciówek niekoniecznie będą dobre jakościowo i gatunkowo. Warto wybierać ubranka w 100% bawełniane, przepuszczają one powietrze i pozwalają skórze swobodnie oddychać.

Kupując ubranka dla dzieci zastanów się, czy najważniejszy jest ich wygląd. Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, że istotnym czynnikiem przy wyborze ubranek dla dzieci jest łatwość ich zakładania i zdejmowania – szczególnie u niemowlaków. Mały człowiek często będzie przebierany, dlatego też warto kupować ubranka, które nie posiadają wielu zamków, zapięć i guzików. Najprostsze wykonanie gwarantuje mniej stresu i szybsze przebieranie. Ubranka zakładane przez głowę powinny mieć rozpinane napy na ramieniu. Dla niemowlaka najwygodniejsze będą body i śpiochy rozpinane w kroku, ułatwi to zmianę pieluszki. Wybierając gatunek, wybieraj te, które łatwo dopasowują się do ciała dziecka. Zaleca się, by miały one luźne rękawy, oraz by nie opadały z ramion niemowlaka. Jeśli w domu masz już rocznego odkrywcę, zaopatrz się w luźne spodnie dresowe bądź legginsy. Nie krępują one ruchów i są bardzo wygodne.

Będąc w sklepie z ubraniami dla dzieci łatwo wpaść w wir kupowania tych słodkich małych koszulek i spodenek. Nie daj się zwariować! W dziecięcej garderobie wystarczy kilka sztuk z każdego rodzaju ubioru, nim się obejrzysz, dziecko z nich wyrośnie. Jeśli kupisz za dużo, gwarantujemy, że wielu ubranek nie zdążysz mu założyć.

Podsumowując – robiąc wyprawkę dla dziecka zwracaj uwagę na jakość wykonania ubranek. Kieruj się wygodą, nie wyglądem, Twój maluch na pewno to doceni odpłacając się dobrym humorem! O tym, jak ubierać dziecko na przełomie zimy i wiosny przeczytasz tutaj.