Ogród warzywny w domowym ogrodzie?

nawadnianie (2)

Ogród warzywny w domowym ogrodzie? Wspaniały pomysł!

 Jak zaplanować ogród warzywny, aby warzywa rosły smaczne i zdrowe, a ich hodowla nie sprawiała nam problemów? Dzisiaj każdy modny właściciel domu musi mieć ogród warzywny. To dowód na Twoją zaradność życiową, ale także na to, że dbasz o swoje zdrowie. Uprawiane w domu warzywa są pozbawione chemii, sztucznych nawozów. Jest jeszcze kolejny plus, oszczędność. Ile w sklepie się płaci za kilogram pomidorów? Mniej więcej cztery-pięć złotych, dlatego wyhodowany, ekologiczny, domowy pomidor to złotówka w kieszeni (jeden pomidor to mniej więcej 100-200 gramów). Poza pomidorami możemy wyhodować świeżą sałatę czy też marchewkę.

Hodowanie własnego ogródka warzywnego to także dbałość o zdrowie ze względu na modne i zdrowe życie. Dziś każdy chce być fit, dlatego własny ogród warzywny to kolejny plus życia we własnym domu z działką.

Odpowiednie miejsce

Miejsce dla naszej małej hodowli powinno zawsze być miejscem dobrze naświetlonym. To daje nam możliwość obserwowania szybkiego dojrzewania naszych plonów.

Mądre planowanie ogrodu

Planując ogródek warzywny wystarczy nam już 150 m2, a zaopatrzymy czteroosobową rodzinę w świeże i zdrowe plony natury. Pamiętaj, że na jednej grządce możesz uprawiać wiele rodzajów warzyw. Pomiń jedynie uprawę ziemniaków, które są niezwykle tanie w sklepie, a do hodowli potrzebują niezwykle dużo miejsca. Warto też wiedzieć, że niektóre warzywa, jak np. marchew, często padają łupem szkodników typu króliki czy zające. Dlatego planując jedną grządkę warto przy marchwi posadzić cebule, której zapach działa skutecznie przeciw królikom czy też kretom. Ważnym elementem jest także odpowiednie oświetlenie, które może odstraszyć nocą wiele innych szkodników.