Opalanie natryskowe przed weselem lub wielkim wyjściem

Opalanie jest szkodliwe dla skóry, wiemy o tym wszyscy, a jednak opalenizna dodaje uroku zarówno kobietom jak i mężczyznom. Jak pogodzić chęć „wyglądania” z ryzykiem chorób jakie niesie za sobą nadmierne wystawianie skóry na promienie słoneczne?

Są w życiu sytuacje, kiedy szczególnie zależy nam na idealnej prezencji – wesela, zjazdy rodzinne, spotkania po latach, zjazdy szkolne czy nawet staranie się o tę wymarzoną posadę. Strój i makijaż ma oczywiście ogromne znaczenie, ale lekka opalenizna może stanowić przysłowiową „kropkę nad i” dopełniając efektu pierwszego wrażenia.

Dla wszystkich tych, którzy dbają o zdrowie i nie chcą narażać się na konsekwencje szkodliwych promieni UV jest opracowana bezpieczna metoda, dzięki której skóra osiągnie atrakcyjny wygląd. Metodą tą jest zabieg opalania natryskowego. Czas trwania tego zabiegu to zaledwie 20 minut, a najlepiej wykonać go na 2 do 3 dni przed planowanym wydarzeniem. Wtedy to trzeba skórę odpowiednio do zabiegu przygotować poprzez wykonanie peelingu całego ciała. Równomierne usunięcie martwego naskórka przedłuża trwałość opalenizny.

Sam zabieg przeprowadza się na stojąco w specjalnych kabinach poprzez równomierne rozprowadzenie specjalnym aplikatorem po skórze płynu, który zmienia jej pigmentację. Dlatego też przez około 6-8 godzin po zabiegu nie powinno się kąpać, ani wykonywać wysiłkowych zajęć powodujących pocenie się. Dopiero po upływie tego czasu można zmyć preparat w lekko ciepłej wodzie. By wydłużyć trwałość tak uzyskanej opalenizny warto stosować preparaty nawilżające skórę.

Co ważne, w zależności od posiadanej karnacji można wybrać kolor płynu, dzięki czemu opalenizna wygląda bardziej naturalnie.

Gdzie można bezpiecznie opalać się przy zastosowaniu metody natryskowej? Np. we Wrocławiu takie zabiegi wykonuje Easy Tan Wrocław.

Metoda opalania natryskowego w przeciwieństwie do solarium nie naraża skóry na szkodliwy wpływ promieni ultrafioletowych. Zabieg nadaje skórze ładny kolor brązu i co istotne w żaden sposób nie przeszkadza w naturalnym opalaniu się podczas urlopu.