Pomysł na łazienkę: czerń i biel

Czerń i biel to zestawienie, które nie wychodzi z mody i cały czas uchodzi za klasykę elegancji. Kolorystyka ta święci ostatnio triumfy w dziedzinie wyposażenia wnętrze i coraz śmielej wkracza do łazienek. Można nawet zaobserwować, że na rynku pojawia się coraz więcej elementów wyposażenia łazienki w kolorze czarnym.

Biel od lat stoi na czele kolorystyki wyposażenia łazienkowego i trudno nam sobie wyobrazić, aby sytuacja ta uległa zmianie. Czerń coraz śmielej wchodzi do polskich łazienek i staje się modnym trendem, na który warto zwrócić uwagę. Biel i czerń natomiast doskonale ze sobą współgrają i mogą tworzyć oryginalne i niepowtarzalne wnętrza.

Producenci szeroko pojętego wyposażenia wnętrz, jak i projektanci coraz częściej proponują zestawienie bieli z czernią. Na rynku spotkać możemy także czarne meble łazienkowe i czarne sedesy, wanny i umywalki w różnych stylach – od retro po nowoczesny. Błyszcząca czerń podkreśla kształt przedmiotów oraz materiał, z którego zostały one wykonane, przez co prezentują się bardzo atrakcyjnie.

 

Czarne płytki łazienkowe…

Coraz większą popularność zyskują czarne płytki łazienkowe, na których tle doskonale prezentuje się biała łazienkowa ceramika i białe meble łazienkowe. Rozwiązanie to prezentuje się bardzo elegancko. Efektownym rozwiązaniem będzie tutaj wykorzystanie płytek dekoracyjnych, których wzór polega na połączeniu błysku z matem. Bardzo elegancko będą się prezentować również mozaiki.

 

… i białe

Ciekawe aranżacje stworzyć można również z udziałem białych płytek, na których tle doskonale kontrastować będą czarne elementy wyposażenia. Będzie to rozwiązanie odważne, ale i efektowne.

 

Czarne błyszczące meble łazienkowe

Producenci mebli łazienkowych coraz częściej wykorzystują błyszczącą, głęboka czerń. Możemy więc kupić szafki łazienkowe z czarnymi frontami i bokami. Producenci oferują zarówno całe kolekcje, a których możemy wybrać interesujące nas elementy: od szafek po umywalkę, przez półki, szafki toaletowe i nadumywalkowe z lustrem lub bez, aż po wysokie szafki pionowe. Nie brakuje też czarnych szafek z elementami wykonanymi ze szkła.

 

Czarna i biała armatura

Armatura łazienkowa kojarzy się nam zwykle z metalicznym kolorem, zarówno w wersji chromowanej błyszczącej, jak i matowej, charakterystycznej dla miedzianych elementów w stylu retro. To jednak nie wszystko, co nam oferują jej producenci. W sklepach spotkać można także armaturę białą i czarną, zarówno w wersji błyszczącej jak i w matowej powłoce. Tak zaprojektowana armatura będzie doskonale pasowała do czarnych i białych płytek, mebli i ceramiki sanitarnej.

 

Czerń i biel w różnych stylach

Czerń i biel to czyste i neutralne barwy, które tworzą idealny kontrast i nadają elegancji każdemu wnętrzu, niezależnie od stylu. Doskonale pasują do wnętrz nowoczesnych, awangardowych, jak i klasycznych i retro. Świetnie sprawdzą się także w odważnej stylizacji glamour, pełnej błyskotek, lecz ograniczonej do tych dwóch barw.

 

Choć moda na różne kolory i zestawienia kolorystyczne przychodzi i odchodzi, jedna para kolorystyczna pozostaje nieśmiertelna. To właśnie czerń i biel – kolory uniwersalne i ponadczasowe, które od wielu lat obecne są zarówno w modzie, jak i trendach wnętrzarskich i co jakiś czas dają o sobie znać. Dziś znów są na świeczniku, pojawiają się  w salonach, sypialniach i łazienkach. Kochają je zarówno projektanci, jak i amatorzy ciekawych rozwiązań w wystroju wnętrz, którzy widzą w nich doskonały pomysł na łazienkę.

 

 

Dowiedz się więcej o łazienkach w czerni i bieli na: http://www.domzpomyslem.pl/pomysly-i-porady/jak-urzadzic-lazienke,ik5.html