Popracuj nad paznokciami

Zadbane paznokcie nie są wcale mniej istotne niż stylowe ubranie, odpowiedni kolor włosów czy precyzyjny make up, dlatego jest tak wiele dobrze prosperujących salonów manicure’u. Zdobienie paznokci to ewidentnie domena kobiet, jednak również panowie coraz częściej zaglądają do manikiurzystek. Malując paznokcie na intensywny kolor, pamiętajmy o precyzji.

Naturalny lub bezbarwny lakier gwarantuje ten komfort, że nawet pośpiesznie pomalowanie paznokci nie przynosi rzucających się w oczy nierówności, całkiem inaczej jest w sytuacji krwistej czerwieni albo czerni. Lśniąca, intensywna czerwień prezentuje się na paznokciach naprawdę kusząco, jednak wiele kobiet nie lubi takich odcieni, gdyż są zniechęcone potrzebą częstego usuwania i poprawiania lakieru. Tipsy na pewno nie prezentują się bardzo naturalnie, ale jest inny sposób na to, by móc pochwalić się pięknym kolorem paznokci przez dłuższy czas. Manicure hybrydowy gwarantuje nam niezmywalny kolor dzięki dodatkowemu położeniu bazy i utwardzacza, które są utrwalane pod lampą UV. Zabieg trwa blisko godziny, a jego koszty zamykają się w granicach 100 złotych.

Zanim zdecydujemy się na położenie koloru u manikiurzystki, warto obejrzeć swoje paznokcie lub zapytać specjalistkę w salonie manicure, co myśli o płytce naszych paznokci. Rozdwajające się i pęknięte paznokcie oszpecą nawet najpiękniejsze dłonie, dlatego zadbajmy o nie z niebywałą starannością. Osłabienie płytki paznokcia może mieć wiele przyczyn, jak choćby zła dieta, nieochranianie dłoni podczas pracy ze środkami do czyszczenia oraz zabiegi przy użyciu akrylu.

Manicure japoński to alternatywa dla tych, którzy mimo zastosowania reklamowanych w sklepach odżywek wapniem i witaminami i doustnych suplementów, dalej mają problem z rozdwojonymi i pękającymi paznokciami. Taki zabieg nie jest skomplikowany, lecz skuteczny, a polega na umiejętnym wcieraniu na dobrze przygotowaną płytkę paznokciową, specjalnej pasty z witaminami oraz pudru, które mają zregenerować paznokcie i nadać im blask. By móc cieszyć się długim rezultatem po takiej kuracji, nie należy zapominać o tym, aby wykonać go w 3 seriach z przerwą około 2 tygodni.