Potrzeba Wam kabli i przewodów?

Stworzenie sieci energetycznej wymusza zastosowanie sporej ilości odmiennych sprzętów. Najistotniejsze są jednak łącza. Dzisiaj nieodzowne jest wykorzystanie przewodów miedzianych. Starsze aluminiowe wersje odchodzą w zapomnienie z racji na ich niewielką wytrzymałość. Używanie takich przewodów może w przeciągu kilku lat doprowadzić do ich nadłamania, czego pokłosiem będą przepięcia. Te w najgorszym wypadku mogą zakończyć się pojawieniem się ognia.

Zróżnicowanie w instalacjach

Naturalnie instalacja elektryczna w domu jest inna od sieci w zakładzie przemysłowym. W miejscach pracy często konieczne jest zainstalowanie specjalnych akcesoriów przeciwwybuchowych. Kable powinny także charakteryzować się wyższą przepustowością z powodu wysokonapięciowych urządzeń.

Względnie niewielka ilość ludzi zdaje sobie spraw, iż kabel z aluminium po upływie czasu traci swoje zalety i łatwo się łamie. Na dzień dzisiejszy specjalistów od elektryki wiąże prawo, jasno wskazujące, że podstawę stanowi użycie przewodów miedzianych. Pod wpływem lat nie ulegają one takim uszkodzeniom i w dużo bardziej efektywny sposób przewodzą prąd. Przyczynia się to do tego, że na kablu nie ma zauważalnych strat mocy. Stanowi to więc dodatkową oszczędność.

Maszyny wykorzystywane w firmach potrzebują wyższego napięcia zasilania niż sprzęty, których używamy w domu. Sieci oprócz wysokoprzepustowych kabli, muszą być wyposażone w lepsze bezpieczniki.

Na rynku istnieje wielu producentów modułów elektrycznych. Przewody oferują takie marki jak Helukabel czy Elpar.