Pozycjonowanie w wyszukiwarce YouTube

YouTube jest drugą najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie, z ponad 3 mld wyszukiwań miesięcznie.

Wiele firm, jak również osób prywatnych, może zwiększyć ruch na swojej stronie za pomocą udostępniania wideo i wykorzystać ten element do zwiększenia konwersji.

Przede wszystkim to dobre doświadczenie z daną marką zwiększa zaangażowanie użytkownika, a zaangażowanie jest najważniejszym czynnikiem w rankingu YouTube. Jest ono mierzone za pomocą wyświetleń filmu, zachowania użytkownika (komentarze, subskrypcje, dodawanie do list itd.). Wysoki poziom zaangażowania można osiągnąć za pomocą dostarczania wizom istotnych i unikalnych treści wideo.

Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednie słowa kluczowe podczas tworzenia tytułów dla wideo. Wyróżniamy 3 rangi słów kluczowych:

  1. słowa kluczowe, które najlepiej opisują zawartość wideo
  2. słowa kluczowe, które użytkownicy najczęściej wpisują, aby znaleźć interesującą ich tematykę
  3. słowa kluczowe wideo

Słowa kluczowe wideo często zwiększają możliwości filmów z platformy YouTube w rankingu wyszukiwania Google. Oczywiście wysoki ranking w wyszukiwarce YouTube nie gwarantuje tego samego w rankingu Google. Aby osiągnąć dobre wyniki w obu tych wyszukiwarkach, należy wybrać słowa kluczowe, które są popularne na YouTube, ale również mają przyzwoity wynik wyszukiwań w Google. Istnieją narzędzia, które pomogą znaleźć odpowiednie słowa kluczowe, w tym długie ogony na konkretne tematy.

Oceny filmów i jego jakość są ważnymi elementami optymalizacji, ponieważ ilość czasu, który użytkownik spędza przy oglądaniu filmu jest niezwykle istotnym czynnikiem rankingu. Zatem, celem jest, aby jak najdłużej utrzymać użytkownika przy naszym filmie wideo. Aby to osiągnąć, należy kierować swoje filmy do odpowiednich i konkretnych odbiorców, stosując realne tutuły i opisy. Dodatkowym elementem, który ma istotny wpływ na optymalizację wideo w wyszukiwarce YouTube są miniatury wideo, ponieważ mogą one generować zainteresowanie i zaangażowanie użytkownika.

Więcej informacji: Pozycjonowanie Bydgoszcz