Prezencja biura to fundament twojego biznesu.

A zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym jak wygląda twoje biuro? Możliwe, że tylko w trakcie jego wyposażania, bądź remontu, a czy nie dołączył do zespołu nowy człowiek międzyczasie i dostał „chwilowe” biurko, które jest już od kilkunastu tygodni. Zapewne powiesz mi że nie ma to jeszcze znaczenia?

Chciałbym byś w tej chwili spojrzał oczami klienta, który przychodzi do twojego gabinetu. Twoi pracownicy są ubrani w odpowiednie stroje, prezentują się z szykiem i dumą, ale czy reszta biura do nich pasuje? Ściany, meble, akcesoria, komputery i zapewne również sporo innych rzeczy znajduje się w Twoim gabinecie ale czy są one akuratnie dobrane. Człowiek kreuje w sobie zdanie o czymś lub o kimś w niecałe 5 sekund, fakt zdanie można zmienić pod wpływem pewnych działań, ale by zmienić wizerunek na lepszy trzeba włożyć mnóstwo roboty. Największe firmy na świecie zatrudniają architektów i projektantów wnętrz by wykorzystać w pełni ów 5 sekund.

Albowiem drogi Czytelniku zreferowałem już aspekty związane z wyglądem firmy, chciałbym je nieco rozwinąć by bardziej pokazać kwintesencję wystroju biura. W swojej pracy miałem kontakt z biurem w którym dyrektor firmy był bardzo powściągliwy w wydawaniu pieniędzy. Wszystko musiało być zrobionym niskim kosztem. Ściany umalowane w bardzo bezładny sposób i bardzo jaskrawy kolor, jak się wchodziło same ściany niezwykle rozpraszały moją uwagę i być może każdego klienta który odwiedzał tą firmę, wystarczyło dobrać subtelny, stonowany kolor by nie rozpraszać. Sami pracownicy mieli problemy z koncentracją i skupieniem się, a to odbijało się na efektywności pracy. Wyposażenie biura również było postawione na cenę nie na jakość. Jeden z handlowców miał przed sobą kineskopowy monitor (wielki i stary), a prezentując towar na monitorze klienci trochę dziwnie patrzyli się na tak archaiczny sprzęt. Kiedyś byłem świadkiem zabawnej sytuacji jak jeden z klientów zapytał się „Gdzie Pani znalazła taki archaiczny sprzęt?”. Zabawne, ale smutne z drugiej strony. Przedstawiłem to wszystko byś drogi Czytelniku wiedział jak takie szczegóły wpływają na wizerunek firmy, może nawet Twojej firmy.

Najważniejsza idea jaka wpływa na wygląd pomieszczeń biurowych to meble. Jest to najważniejszy czynnik mówiący o wyglądzie pomieszczenia. Kolor ścian, lub podłogi nawet komputery nie mają takiego wpływu na wrażenie jak meble. Wyobraź sobie drogi Czytelniku, że wszyscy twoi pracownicy siedzą przy biurkach z hipermarketu i na krzesłach za 150zł, a klient siada krześle przypominającym czasy szkoły. Sam taki widok i wrażenia w przebywaniu w takim pomieszczeniu są lekko mówiąc mieszane. Z drugiej strony przedstawię zdjęcie innego biura:

Owo pomieszczenie zostało umeblowane przez specjalistę, odpowiedni kolor ścian łagodny i spokojny, oraz dobrze dobrane meble biurowe. Warszawa jest bardzo dobrym przykładem na dobre wyposażanie i wystrój biur. Większość z którymi miałem styczność jest wzbudza bardzo pozytywne wrażenie.

Dobre wrażenie jest połową sukcesu, reszta pozostaje w wykwalifikowanej kadrze i ofercie. W ciągu 5 sekund zdobyłeś uwagę i zaufanie klienta, reszta zależy od Ciebie. Pamiętaj o tym!