Prezent czy pieniądze w kopercie?

ID-100211381

Prezenty ślubne       

To dylemat, który powtarza się zawsze wtedy, gdy zostajesz zaproszenie na ślub… Koperta czy prezent? Co wolą nowożeńcy i jak ich o to zapytać?

 Karteczki ze znakiem wodnym

Coś, co jeszcze niedawno było ogromnym nietaktem, obecnie staje się normą. O czym mowa? Oczywiście o… wierszykach lub sugestiach, umieszczanych na zaproszeniach ślubnych. W dzisiejszych czasach większość narzeczonych, którzy preferują pieniądze w ramach prezentu ślubnego, po prostu umieszcza na zaproszeniach stosowną adnotację w formie rymowanki lub prostego przekazu. Jeśli na Twoim zaproszeniu nie ma takiej sugestii, a jesteś z narzeczonymi w dobrych relacjach, możesz zapytać wprost, czy wolą pieniądze, czy też prezent.

 A jednak prezent

Jeśli młodzi wolą prezent, sprawa jest odrobinę bardziej skomplikowana. Jeśli zależy Ci na tym, by młoda para nie dostała powtarzających się prezentów, na przykład pięciu czajników, powinieneś skontaktować się w sprawie prezentów z innymi weselnikami. Dobrym, bezpiecznym pomysłem jest komplet ręczników lub pościeli. Dowiedz się też, czy młodzi nie stworzyli listy prezentów ślubnych. Jeśli taka lista powstała – będzie Ci zdecydowanie łatwiej dobrać odpowiedni prezent.

Coś dla innych

Nie bądź zdziwiony, jeśli na swoim zaproszeniu znajdziesz prośbę, by nie kupować kwiatów. Coraz częściej młodzi kierują się poczuciem, że kwiaty zwiędną, zanim nowożeńcy zdążą się nimi nacieszyć. Często młodzi proszą o kupony lotto lub książki z dedykacją. Bywa też, że zamiast kwiatów, młodzi wolą zebrać w dniu ślubu karmę dla schroniska lub pluszaki dla dzieci z domów dziecka.