Rozwiązania specjalne do obsługi pojazdów szynowych

platformyPojazdy szynowe to przede wszystkim wielki tabor Polskich Kolei Państwowych, ale także popularne w największych polskich miastach tramwaje.

Zarówno kolej jak i władze miast, w których część transportu publicznego organizowana jest właśnie przy pomocy tramwajów muszą dysponować odpowiednim zapleczem utrzymującym pojazdy szynowe w należytej kondycji. To nie tylko usuwanie awarii, ale także naprawy okresowe i przeglądy. Tramwaj czy pociąg z racji swoich gabarytów wymagają wielu specjalistycznych urządzeń, by móc taki pojazd poddać naprawie lub konserwacji. Urządzeń takich nie znajdzie się w tradycyjnych zakładach naprawczych dlatego każda jednostka posiadająca własne pojazdy szynowe musi dysponować swoim zapleczem wyposażonym odpowiednio do gabarytów serwisowanych pojazdów.

Jednym z podstawowych wymogów jakie musi spełniać warsztat zajmujący się utrzymaniem pojazdów szynowych w odpowiednim stanie jest posiadanie specjalistycznych platform dopasowanych do konkretnego rodzaju taboru kolejowego. Konstrukcje dzięki którym możliwe jest dotarcie do każdego miejsca naprawianej maszyny muszą cechować się najwyższą jakością i odpowiadać wielu ostrym normom bezpieczeństwa.

Specjalistą w produkcji niezawodnych i „szytych na miarę” konstrukcji do obsługi naprawczej pojazdów szynowych jest firma Krause posiadająca wieloletnie doświadczenie w budowie m.in. różnego rodzaju aluminiowych platform. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom konstrukcyjnym platformy oferowane przez tą firmę umożliwiają wygodny dostęp do każdej części pojazdu szynowego niezależnie od jego rodzaju. Pomosty mogą otoczyć wagon czy tramwaj dosłownie z każdej strony, są wzajemnie łączone, z regulacją wysokości oraz z zastosowaniem systemu modułowego. Firma w zależności od potrzeb danego warsztatu konstruuje również urządzenia montowane na stałe do podłoża, pomosty do pracy w kanałach obsługowych oraz podwieszane platformy do prac dachowych. Wszystkie rozwiązania można sprawdzić na www.krause-systems.pl.

Firma Krause oprócz wykonania konkretnej platformy zajmuje się także usługą montażu konstrukcji w miejscu jej wykorzystania oraz obsługą serwisową.