Skuteczne odchudzanie z cateringiem dietetycznym

cateringWiosna, lato, jesień, zima – trend na szczupłą i wysportowaną sylwetkę trwa przez cały rok. Nie zawsze jednak nawet najbardziej mordercze ćwiczenia dają wymarzony efekt. Eksperci jednogłośnie twierdzą, że aby schudnąć, a także wyrzeźbić ciało, należy połączyć zbilansowaną dietę z mądrym treningiem. Wielu z nas twierdzi jednak, iż nie ma czasu na sporządzanie zdrowych posiłków lub po prostu nie wie, jak się za to zabrać. Co zrobić w takiej sytuacji? Z pomocą przychodzi nam catering dietetyczny.

Catering dietetyczny – co to takiego?

Najprostszą definicją cateringu dietetycznego będzie stwierdzenie, że są to po prostu posiłki zbilansowane i dopasowane do naszych potrzeb. Od tradycyjnej diety różni się jednak tym, że całe potrawy lub jedynie składniki, potrzebne do ich przygotowania, dostarczane są do naszych domów, czy miejsc pracy przez specjalną firmę cateringową. Zazwyczaj otrzymujemy pięć pełnowartościowych posiłków przez pięć dni w tygodniu, jednak nie jest to jedyna możliwa opcja. Część firm oferuje bowiem jedynie dwa lub trzy posiłki. Wszystko zależy od naszych potrzeb i upodobań.

Catering dietetyczny to doskonałe rozwiązanie dla osób walczących z nadwagą, ale też diabetyków, osób wrażliwych na gluten i laktozę, a także wegetarian czy wegan. To od ciebie zależy, jakie składniki znajdą się w wybranym pakiecie. Niektóre placówki, oferujące catering dietetyczny, zapewniają także konsultacje z dietetykiem. W przypadku, gdy nie ma takiej możliwości, warto skontaktować się z lekarzem na własną rękę.

Zalety diety pudełkowej

Catering dietetyczny, jak i wiele innych jadłospisów, budzi wiele kontrowersji, ale ma także szerokie grono zwolenników. Ci, którzy nie zdecydowaliby się na tego typu żywienie twierdzą, że dostarczane posiłki są wątpliwej jakości oraz nie pierwszej świeżości. Warto jednak zaznaczyć, że dieta, dobrana i zamówiona w rekomendowanej placówce nie budzi żadnych zastrzeżeń. Sympatycy cateringu dietetycznego podkreślają, że taki sposób odżywiania jest:

  • smaczny i zdrowy,
  • zbilansowany,
  • dopasowany do indywidualnych potrzeb,
  • stosunkowo niedrogi,
  • nie pochłaniający zbyt wiele czasu,
  • niewymagający umiejętności gotowania,
  • niezwykle wygodny.

Dodatkowo również catering dietetyczny może nauczyć planowania posiłków, czy dobierania odpowiednich zdrowych składników. Warto też wspomnieć, że dostarczane jedzenie ma często formę, ułatwiającą zabranie go na przykład do pracy.

Odchudzanie na pudełkach

Catering dietetyczny bardzo często polecany jest osobom, pragnącym zrzucić zbędne kilogramy. Nie od dziś wiadomo, że pięć odpowiednich posiłków dziennie, spożywanych o stałych porach w połączeniu z wysiłkiem fizycznym, to klucz do pięknej sylwetki. Catering dietetyczny można dokładnie dopasować do swoich potrzeb, uwzględniając styl życia, ewentualne treningi, a także schorzenia. Posiłki mają zatem odpowiednią kaloryczność i składniki odżywcze. Regularne spożywanie dostarczonych posiłków bez podjadania przekąsek, z pewnością pozwoli nam zrzucić zbędne kilogramy. Catering dietetyczny możesz zamówić w wielu różnych placówkach.

Osoby z Warszawy lub okolic mogą skorzystać z szerokiej oferty cateringu dietetycznego w Anlaya Day Spa, gdzie mogą wybrać jeden z trzech wariantów diety pudełkowej:

  • Metabolik Balance – 2 posiłki dziennie przez 5 dni w tygodniu,
  • Dieta 5 posiłków dziennie przez 5 dni w tygodniu,
  • Dieta 2 posiłki dziennie przez 5 dni w tygodniu.

Catering dietetyczny to idealne rozwiązanie dla osób zabieganych, prowadzących siedzący tryb życia. Zainwestuj w swoje zdrowie!