Stomatolog przyjazny dla pacjenta

stomatolog wilanów

Znalezienie odpowiedniego stomatologa nie jest sprawą prostą, jednak odpowiednia wiedza i wcześniejsze sprawdzenie kilku kwestii, ułatwi podjęcie właściwej decyzji. Stomatolog, jego gabinet oraz załoga to najważniejsze punkty, które powinieneś przeanalizować. W jaki sposób? Oto kilka podpowiedzi, które znacznie ułatwią Ci odnalezienie specjalisty i miejsca, które będzie pomocne, przyjazne i wolne od stresu.

Pierwsze wrażenie w gabinecie u stomatologa

Nie zapisuj się na wizytę telefonicznie. Pofatyguj się zamiast tego, aby obejrzeć miejsce, gdzie są wykonywane zabiegi. Zobacz jak wygląda miejsce. Co ważniejsze – sprawdź zapach kliniki stomatologicznej. Jeśli pachnie w niej, tak jak dawniej „gabinetem stomatologicznym” powinno być to ostrzeżenie. Trzeba wiedzieć, że nowoczesne materiały stomatologiczne są bezzapachowe. Odpowiednio wietrzone pomieszczenie, nowoczesny sprzęt i na przykłąd zapachy w kontaktach powinny dawać przyjemne wrażenie świeżości.

Personel w klinice stomatologicznej

Sprawdź jaka atmosfera panuje u stomatologa. Porozmawiaj z recepcjonistką. Jeśli jest miła i kompetentna, tzn. potrafi odpowiedzieć na najprostsze pytania, wykazuje inicjatywę przy problematycznych godzinach wizyt, to dobrze świadczy o takiej klinice. Można przypuszczać, że reszta załogi również będzie zaangażowana.

Internet

Bardzo ważny punkt. Sprawdź opinię o danym dentyście. Wpisz na przykład Stomatolog Wilanów Warszawa i nazwisko i imię specjalisty, a otrzymasz o nim opinie. Jeśli większość z nich jest pozytywna, możesz umówić się na wizytę.