Stroje karnawałowe dla dzieci

Zbliża się początek zimy. Stopniowo odeszły do ukrycia domki ogrodowe, bujawki, przeplotnie czy piaskownice. Również wiaderka z łopatką, foremki do babek z piasku oraz samochody jeepy poszły w zacisze, aż do oczekiwanej znów wiosny.

Jesień i zima to ta część roku, kiedy to smyki bawią się na ogół w obszarze małego domowego pokoiku, na świetlicach, czy też w przedszkolnej sali zabaw. W tych warunkach zabawki będą inne od tych jakimi bawiły się w wiosenne bądź letnie dni na podwórkach, na basenie lub na leśnej polanie. W te zimne zimowe dni, gdy znacznie wcześniej przestaje być widno, musimy zająć dzieci takimi zabawami, które utrzymają nasze smyki w czterech ścianach, a do tego zatrudnią dzieci na tyle by nazbyt nie swawoliły.

Zaraz nadejdzie czas karnawału i z tej przyczyny powinniśmy już nabyć maluchom stroje karnawałowe by mogły się bawić ze swymi równolatkami. Ciekawym, wychowującym, a równolegle i zaprzątającym zajęciem dla naszych dzieci są wielorakie gry.

Tak więc przytoczmyż choć kilka z kategorii, jakie możemy proponować dzieciom: puzzle, układanki, gry karciane, gry planszowe, gry logiczne, gry strategiczne, gry edukacyjne. Podczas tych zabaw, gdy zabawiają się wspólnie z równolatkami lub z opiekunami próbują zgadywać lub rozstrzygać funkcje, jakie podpowiada im instrukcja gier czy zabawy. Podczas tej zabawy towarzyszy dzieciom co niemiara emocji, bo co jakiś czas ich aktywowana wyobraźnia wdraża je w odrębny olśniewający świat pełen niespodzianek i przygód, dzięki czemu zmyślają często fabuły, jakich nie wymyślił by najlepszy pisarz.