Sztuka tańca w obiektywie

Motywy nowoczesnych fototapet są ściśle związane z ludzkim życiem, środowiskiem naturalnym albo krajobrazem metropolii. Wielu producentów wielkoformatowych zdjęć na ścianę skupia się na ukazaniu człowieka, jego życia i piękna ludzkiego ciała. Anatomia stanowi natchnienie dla artystów od wieków, a gdy odwiedzamy galerie sztuki, natykamy się na obrazy przedstawiające człowieka pracującego w polu, odpoczywającego, pozującego do portretu, nagiego.

Dla miłośników sztuki uwieczniona przez artystów ekspresja ruchu na obrazach lub w postaci rzeźby czy szkicu jest zdumiewająca. Ponieważ obecnie najpopularniejszą formą sztuki jest fotografia, ludzkie ciało bywa motywem przewodnim aranżacji wnętrz. Wybierając fototapety możemy zdecydować się na fragmenty lub całość kopii wielowiekowych arcydzieł światowej sławy artystów: Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Francisko Goi lub nowoczesne fotografie przedstawiające człowieka w najróżniejszej formie. Bardzo popularne są fototapety, które ukazują tancerzy. W zależności od przedstawionego bohatera czy charakteru tańca fototapety takie świetnie będą prezentować się w salonie, sypialni czy pokoju młodego człowieka. Taneczny motyw bardzo często pojawia się podczas aranżowania wnętrz, bo jest na co dzień wykorzystywany przez fotografów i grafików, którzy tworzą nie tylko fototapety, ale także mniejsze plakaty i zdjęcia. Największą popularnością cieszą się jednak wielkoformatowe zdjęcia monochromatyczne lub dwukolorowe, które dzięki intensywnemu kolorowi podkreślającemu jakiś detal, sprawiają wrażenie przestrzennych obrazów.

Taniec w każdej kulturze zajmuje bardzo ważne miejsce, ponieważ od wieków ludzie tańcząc przekazywali widzom uczucia i opowiadali historie. Taniec odpręża i ćwiczy całe ciało, ma zbawienny wpływ na ludzki organizm, pomaga wyrazić samego siebie. Niektóre gatunki tańca, na przykład salsa czy tango wielokrotnie stawały się tematem przewodnim zdjęć czy filmów i obrazów, a teraz niezwykle często goszczą na fototapetach.