Tablice interaktywne a tablice szkolne.

Tablice interaktywne idealnie zastępują tablice szkolne. Dzięki nim nauczyciele nie są uzależnieni od pracowni komputerowej. Tablica interaktywna umożliwia pracę metodami aktywnymi, na korzystanie z programów multimedialnych, internetu i z filmów edukacyjnych. Angażuje uczniów, powoduje, że uczniowie bardziej uważają na lekcjach. Tablice qomo łączą łatwość użytkowania z odpornnością na zniszczenie. Do pisania po tablicach dotykowych potrzebne są specjalne pióra. Zaś po tablicach Qomo zrobionych w technologii podczerwieni można pisać palcem. Tablice charakteryzuje trwałość. Można je czyścić przy pomocy zwykłego detergentu do czyszczenia tablic.

W jaki sposób dokonać wyboru tablicy interaktywnej? Należy się zastanowić, czy ma być stacjonarna czy może przenośna. Możemy kupić tablice wyprodukowane w technologii elektromagnetycznej, podczerwieni lub tablice dotykowe, o powierzchni teflonowej, ceramicznej czy też poliestrowej.

Tablica interaktywna (nazywana także tablicą multimedialną) to urządzenie wyglądem przypominające dużą tablicę, jakie jest połączone z komputerem oraz z projektorem multimedialnym. Przez moduł elektroniczny są przekazywane do komputera dane dotyczące położenia pisaka albo palca względem osi X i Y tablicy. Za jej pomocą można obsługiwać każdy program uruchomiony na komputerze. Tablice interaktywne stają się coraz bardziej popularne. Coraz częściej są używane podczas szkoleń oraz konferencji.