Telefon – urządzenie wielofunkcyjne

Telefon komórkowy – w zamyśle jest to urządzenie, które służy do bezprzewodowych połączeń telefonicznych. Ale czy na pewno tylko do tego?

Telefony dzisiaj spełniają wiele funkcji, oprócz podstawowej, czyli możliwości rozmów na odległość, ma również szereg innych zastosowań.

Telefon – aparat

Dziś niemalże każdy telefon komórkowy posiada wbudowany aparat fotograficzny. Służy on do robienia zdjęć gdziekolwiek się znajdziemy. Posiadając telefon z aparatem nie musimy nosić dodatkowego urządzenia, ponieważ jakość wykonywanych zdjęć jest bardzo wysoka. Aparat w telefonie komórkowym zdecydowanie wystarczy do codziennego użytkowania.

Telefon – kamera

Podobnie, jak wbudowane aparaty, telefony posiadają wbudowane kamery. Służą one do nagrywania krótkich filmików średniej jakości, głównie na własne potrzeby. Filmiki nagrywane telefonem komórkowym to nagrania o charakterze spontanicznym, rodzinnym, domowym. Internet zalewany jest krótkimi, zabawnymi filmikami nagrywanymi właśnie takimi kamerą.

Telefon – tablet

Może to śmiesznie brzmi, jednak dzisiejsze telefony są tak zbudowane, mają tyle funkcji, że śmiało mogą nam zastąpić przenośne tablety. Przekątne ekranu stają się coraz większe, szybkość działania nie pozostawia wiele do zarzucenia. Ilość aplikacji pozwala na szczegółowe spersonalizowanie telefonu pod siebie.

Telefon – konsola do gier

Tak, to dobre rozwiązanie dla fanów gier komputerowych. Telefony posiadają coraz większe możliwości dostępne dla graczy. Krótkie platformówki, gry zręcznościowe czy logiczne – to wszystko jest już dostępne w telefonach. Co więcej, jakość tych gier jest bardzo wysoka!

Telefon – przenośne biuro

Telefony komórkowe z powodzeniem zastępują nam biuro. Odbieranie poczty email, pisanie dokumentów w stworzonych do tego aplikacjach, dostęp do Internetu i przeglądarek. To wszystko sprawia, że telefon zasługuje na miano przenośnego biura.

Urządzenie to staje się niezastąpione. Producenci prześcigają się w zaawansowanych technologiach produkując coraz to nowsze, szybsze i smuklejsze telefony komórkowe. Ich rodzajów jest bardzo wiele, trzeba również umieć o nie odpowiednio dbać. Zobacz więcej.