Na dziś dzień w naszym kraju sytuacja szpitali nie jest w idealnym stanie. W teorii wszystko mamy, polscy lekarze należą do ścisłej czołówki światowej jeśli chodzi o posiadane wykształcenie oraz umiejętności. Sprzętem także dysponujemy, tym elementarnym jak łóżka szpitalne, jak i tym bardziej profesjonalnym. Gdzie tkwi problem? W biurokracji? To niestety temat na osobny artykuł. W tym dowiesz się więcej o najpowszechniejszym sprzęcie medycznym, którego w odosobnionych wypadkach także czasem brakuje, lecz temu nie da się w 100% zaradzić.
Pierwszoplanowym aktorem tej publikacji są oczywiście łóżka szpitalne. Istnieje kilka ich rodzajów. Mogą być regulowane hydraulicznie, ręcznie bądź elektrycznie. W Polsce na szczęście wszystkie można ujrzeć w szpitalnych salach. Najczęściej używane jest łóżko regulowane ręcznie. Nie tylko dlatego, że najtaniej, ale w większości sytuacji nie potrzeba bardziej zaawansowanego sprzętu. Pielęgniarkom dużo bardziej komfortowo obsłużyć łóżko szpitalne regulowane hydraulicznie, nie muszą się męczyć z przestawianiem, dokręcaniem, mocowaniem, wszystko za nich uczyni mechanizm hydrauliczny po wcześniejszym aktywowaniu go, na przykład za pomocą pedału nożnego. Najbardziej specjalistyczne i co za tym idzie dające choremu najwięcej samodzielności są łóżka szpitalne regulowane elektrycznie.
Technologia ta sprawia, że łóżko jest jeszcze łatwiejsze w obsłudze dla pracowników szpitala, ponieważ wystarczy użyć pilota, lecz także pozwala na samodzielnie regulować pozycję pacjentowi. Jest jeszcze jedna kwestia, w której to elektryczne bije na głowę łóżko szpitalne regulowane hydraulicznie. Dziedzina ta to rehabilitacja, dzięki takiemu rozwiązaniu pacjent nie potrzebuje stałej opieki, ma on możliwość samodzielnej regulować swoje łóżko, według jego potrzeb. Wniosek taki, że nie ma dramatu w naszej służbie zdrowia jeśli chodzi o łóżka szpitalne, ale zawsze może być lepiej.