Usługi oferowane przez stomatologów

Większość osób nie przepada za wizytami w gabinecie stomatologicznym. Kojarzą się one z nieprzyjemnymi i bolesnymi zabiegami. I rzeczywiście leczenie zębów może takie być. Szczególnie jeżeli są one bardzo zaniedbane. Jednak czasem nie mamy innego wyjścia i musimy udać się do stomatologa.

Co obejmuje leczenie zębów?

Stomatologa zazwyczaj na początku wizyty wykonuje przegląd zębów. Sprawdza w jakim są stanie, określa które nadają się do leczenia i jak będzie ono wyglądało. Kiedy chodzi o jakieś niewielkie ubytki, wystarczy usunąć próchnicę, wyczyścić zęba i założyć plombę. Czasem jednak sytuacja jest poważniejsza. Niektóre zęby wymagają leczenia kanałowego. Jeżeli, któryś ząb jest bardzo zepsuty lub połamany, może zajść potrzeba jego usunięcia. Niekiedy wykonuje się wtedy bardziej skomplikowane zabiegi chirurgiczne. Poza tym możemy zostać skierowani do ortodonty.

728_3607788

Czym zajmuje się ten specjalista?

Odpowiada za leczenie wad zgryzu. Zazwyczaj występują one u dzieci i jeżeli szybko podejmie się leczenie, taką wadę można zupełnie skorygować. Ortodonta wykonuje aparat na zęby. Niektóre z nich nosi się na stałe, a inne można bez problemu codziennie zdejmować. A co powiedzieć o osobach, które mają braki w uzębieniu? Dla nich najlepszym wyborem będą usługi, które oferuje protetyka Piaseczno. W ramach tej dziedziny wykonywane są różne protezy czy koronki. Oczywiście są to kosztowne działania. Jeżeli mamy udać się do gabinetu, to wybierajmy takie, które są sprawdzone. Oferują one kompleksowe usługi.