Uwaga: pękające naczynka

woman-984247__180Problem tzw. pękających naczynek dotyka dzisiaj bardzo wielu kobiet, i chociaż wiele z nich zdaje sobie sprawę z wagi problemu, to wciąż są i takie, które nie mają świadomości tego, że z tą niedoskonałością można i warto walczyć. Na szczęście, przy odpowiedniej pielęgnacji można zminimalizować pękanie naczynek a nawet zupełnie wyeliminować ta kłopotliwość z własnego z życia. Wystarczy pamiętać o kilku istotnych sposobach radzenia sobie z cerą naczynkową.

O czym należy pamiętać i na co zwracać uwagę, by zapomnieć o tego rodzaju niedoskonałościach cery?

Kruchość naczynek krwionośnych i w efekcie ich pękanie to skutek nieodpowiedniego trybu życia, działania niekorzystnych czynników zewnętrznych oraz, co bardzo ważne: nadmiernego stresu.

Powodów pękania naczynek może być wiele, dlatego tak ważnym jest, aby starać się maksymalnie wiele z nich wyeliminować. Osobom o cerze naczynkowej zaleca się

  • rezygnację z intensywnego opalania, a w szczególności z korzystania z solarium.
  • stosowanie kremów z wysokim filtrem UV.
  • unikanie sauny
  • Jesienią i zimą warto natomiast pamiętać o kremach nawilżających i ochronnych, które zabezpieczą skórę przed niekorzystnym wpływem wiatru i niskich temperatur,

Jakie środki pielęgnacyjne są wskazane przy cerze naczynkowej? Zdecydowanie warto sięgać po specjalistyczne dermokosmetyki dopasowane stricte do cery naczynkowej, dobre preparaty zawierające witaminę C i K, oraz popularny  miłorząb japoński czy algi morskie.