W jaki sposób za pomocą diety wspierać organizm dziecka w okresie zwiększonych zachorowań?

Okres jesienno-zimowy to prawdziwa szkoła życia dla każdego rodzica. To czas, w którym nasze dziecko jest narażone na wiele infekcji. Począwszy od przeziębienia, zapalenia ucha, a kończąc na zapaleniu płuc. Warto zadbać odpowiednio wcześnie, aby organizm dziecka był w stanie walczyć z bakteriami i drobnoustrojami. Wystarczy stosować odpowiednią dietę, aby było to możliwe.

Owoce i warzywa

W okresie jesienno-zimowym w diecie dziecka nie powinno zabraknąć owoców i warzyw. Zresztą, dziecko powinno je jeść przez cały rok. Warto przemycać takie zdrowe produkty w różnych posiłkach. Na przykład na śniadanie można zrobić dziecku kanapki z sałatą, ogórkiem, pomidorem, sercem i szynką. Na drugie śniadanie można dziecku dać jabłko lub inny owoc. Do obiadu można przygotować zdrową sałatę z rukoli, ogórków i pomidorów koktajlowych. Na deser można zaserwować sałatkę owocową, która z pewnością będzie stanowiła prawdziwą bombę witaminową dla dziecka.

Jeżeli obawiamy się, że dziecko je tych witamin pochodzących z warzyw i owoców za mało, możemy zdecydować się na dodatkowe wsparcie w postaci podawania preparatów witaminowych, które można znaleźć na visolvit.pl.

Idealnie skomponowany posiłek dla malucha

Prawidłowa ilość energii dla dzieci w wieku 1-2 latka to 1000 kcal na dobę. Z kolei, w wieku 2-3 lata: 1200 kcal na dobę. W okresie przedszkolnym (4-6 lat) wartość ta wzrasta do 1400 kcal na dobę. Zadaniem każdego rodzica jest przygotowanie w ciągu dnia dla swojego dziecka takich posiłków, które będą w stanie pokryć podaną wyżej wartość kaloryczną. Dzięki temu, że będzie się korzystało z odpowiednich i zdrowych produktów, na pewno będzie to możliwe.

Przede wszystkim w diecie dziecka powinny znaleźć się produkty zbożowe, produkty mleczne oraz produkty zawierające białko. Dzięki temu, że zadbamy o taką prawidłową dietę swojego dziecka, będzie ono mogło się właściwie rozwijać. Jego organizm będzie funkcjonował jak należy pod każdym względem. Dieta to podstawa w utrzymywaniu właściwego zdrowia dziecka. Należy o tym pamiętać.