Wakacje i zima w Austrii

Austria słynie głównie z niesamowitych tras narciarskich i snowboardowych zlokalizowanych w Alpach. Jednak, poza sezonem zimowym także można tu znaleźć wiele atrakcji. Dla osób lubiących wspaniałe zabytki prawdziwą gratką będzie wycieczka po Wiedniu i Salzburgu. To głównie tutaj kwitnie życie kulturalne Austriaków. Za jedną z obowiązkowych atrakcji uważa się odwiedzenie austriackiej opery lub filharmonii. Poza tym, warto pójść na spacer ulicami najładniejszych miast.

Oprócz tego, wakacje w Austrii to okazja do odwiedzenia wspaniałej winiarni lub też kawiarni, która pozwoli nam się w pełni zrelaksować.

Narty? Tylko w Austrii!

Nie od dziś wiadomo, że Alpy to nie tylko najwyższe góry Europy, ale również najpiękniejsze pasma świata. Nie dziwi, zatem, że właśnie narty w Austrii mają tylu miłośników. Co sprawia, że tutejsze kurorty są tak popularne? Amatorzy sportu nie tylko z Europy, ale również z innych części świata z chęcią korzystają ze wspaniale przygotowanych stoków narciarskich oraz tras snowboardowych. Poza tym, mogą liczyć na ofertę gospodarstw agroturystycznych organizujących kuligi i ogniska dla turystów.

Ponadto, w górach niejednokrotnie funkcjonują drogie hotele idealne dla zamożniejszych osób, które chcą wypocząć w wyjątkowych warunkach. Szeroka oferta, mnóstwo opcji zakwaterowania i perfekcyjne przygotowanie tras sprawia, że narty w Austrii są lubiane przez tysiące ludzi, którzy po pierwszej wizycie zazwyczaj przyjeżdżają tu regularnie.