Wakacje u dziadków!

images

Wakacje u dziadków

 Zbliża się lato i pewnie do większości nas, dziadków, przyjadą wnuki. Warto pomyśleć nad ich zdrowiem, które jest tak ważne. My, seniorzy, przecież wiemy, że zdrowie ma się tylko jedno. Więc jak zadbać o zdrowy styl życia naszych wnucząt? Gdy tylko przyjadą do nas w odwiedziny wyłączmy telewizor! Jedną z pierwszych rzeczy, jakie im możemy zaproponować to wspólna wycieczka krajoznawcza rowerem lub na piechotę. Nie tylko sami naprostujemy kości i zadbamy o ich zdrowie, ale też będziemy mieli mnóstwo czasu na rozmowę.

Dzisiaj za pracą nasze dzieci wędrują daleko od swojego rodzinnego domu, dlatego czasem nie wiemy jak rozmawiać z naszymi wnukami, gdy w końcu przyjadą. Taki wspólny spacer może nam pomóc w lepszym poznaniu naszych pociech. Dlatego warto zachęcać nasze wnuki do wspólnych wypraw, bo dbamy o ich zdrowie, ale też o relacje międzypokoleniowe. Naprawdę warto!

Wycieczki z wnukami

  Dzisiaj dzieci spędzają mnóstwo czasu przed ekranami różnych monitorów. Bardzo często to efekt tego, że rodzice spędzają mnóstwo czasu w pracy i czasem nie mają wystarczająco dużo czasu dla dzieci, a co tu mówić o dbaniu o zdrowie! Dlatego my, dziadkowie pomóżmy naszym ciężko pracującym dzieciom i pomóżmy zadbać o nasze wnuki zabierając je na wycieczki krajoznawcze. Jeśli mieszkamy w mieście, możemy wziąć rower i pojechać z nimi poza miasto.

Dbajmy o wnuki!

Bardzo ważne te jest dbanie o wnuki poprzez dietę. Spytaj się swojego wnuka czy w drodze do Ciebie wraz z rodzicami zajrzał do lokalu z fast foodem. To bardzo niezdrowe i rakotwórcze pożywienie. Chrońmy nasze kochane wnuki przed tą chorobą! Dlatego podawajmy im zdrowe posiłki pełne w witaminy i mikroelementy, które pomogą im zachować zdrowie do późnego wieku. Przecież nasze matki i dziadkowie cieszyli się długim zdrowiem, bo nie znali cheeseburgerów czy zapiekanek z tłustym sztuczny serem. My też dbajmy o to, dlatego podawajmy im świeżo wyciśnięte soki z naszego ogrodu lub kupione na pobliskim targu.