Zatrzaśnięty klucz w samochodzie?

Nikt nie znosi sytuacji gdy śpiesząc się gdzieś lub wracając z teatru czy jakiejkolwiek innej sytuacji podchodzimy do samochodu, szukamy klucza, a tu okazuje się, że klucz znajduje się w samochodzie. Nie należy wtedy panikować. Szczęściem w nieszczęściu jest to, że wiemy gdzie się klucz znajduje. Należy wtedy spokojnie sprawdzić wszystkie drzwi czy czasami, któreś z nich przypadkowo nie są otwarte. Jeżeli wszystkie drzwi okazują się zamknięte musimy zastanowić czy ktokolwiek z rodziny lub znajomych da radę nam dostarczyć zapasowy klucz do samochodu.

Jeżeli i ten wariant nie pomoże, nie zostaje nam nic innego jak wybić szybę. Niewątpliwie to żart. Na szczęście mamy możliwość w tym przypadku zatelefonować po fachowca od awaryjnego otwierania samochodu. W każdej większym mieście znajdzie się zapewne co najmniej jeden specjalista. Uwaga, należy w tym momencie wystrzegać się pseudo fachowców, którzy będą zamierzali w obojętnie jaki inwazyjny sposób uzyskać dostęp do wnętrza samochodu. Każdy samochód jest możliwe awaryjnie otworzyć właściwymi narzędziami. Nawet najnowsze modele. Panom z wiertarkami lub łamakami do zamków podziękujmy i poprośmy o pomoc prawdziwego fachowca od otwierania awaryjnego, który bez uszkodzeń otworzy nam auto.

Awaryjne otwieranie samochodów w Poznaniu świadczy Pogotowie Zamkowe 24H.

Porady:

1. W starszych autach zawsze zamykaj drzwi kluczem. Nigdy ich nie zatrzaskuj.

2. Jeśli dysponujesz taką możliwością to noś przy sobie zapasowy klucz lub zostaw go w położeniu gdzie w przypadku potrzeby, ktoś bliski będzie miał możliwość go prędko znaleźć.

3. Nie ufaj bezgranicznie nowinkom technologicznym. W nowszych samochodach montuje się systemy, które zapobiegają zamknięciu auta jeśli klucz znajduje się wewnątrz. Niestety w samochodzie są tak zwane martwe strefy, gdzie system klucza nie wykryje i z automatu zamknie samochód.

4. Zawsze zabieraj klucz jak wysiadasz z samochodu.

5. Ważne: co najmniej raz w miesiącu otwórz auto kluczem poprzez zamek, a nie z pilota. W wypadku zatrzaśnięcia lub wyładowania akumulatora da to możliwość łatwo otworzyć drzwi. Pamiętaj! Zamek,którego się nie używa śniedzieje i staje się nieużyteczny. Ograniczysz sobie kłopotów i kosztów powiązanych z renowacją zamka.

Krótko mówiąc nic nie zastąpi powszedniej ostrożności i systematyczności. Chociaż jak zaistnieje już ta nieprzyjemna sytuacja skorzystaj z pomocy specjalisty, by oszczędzić sobie problemów i dodatkowych wydatków.