Zdrowe i piękne zęby są naszą wizytówką. Jak o nie dbać?

dent-smBez względu na rodzaj stosunków międzyludzkich, uprzejmy uśmiech zawsze jest w cenie. Świadczy o przyjaznym nastawieniu i może łagodzić napięcia pojawiające się w kontaktach między dwiema osobami. Poza tym jest on po prostu oznaką łagodności i pozytywnego myślenia. Uśmiech przydaje się w relacjach towarzyskich i biznesowych, ale nawet podarowany zupełnie obcej osobie dobrze o nas świadczy.

Ze względu na dużą wartość uśmiechu, każdy z nas powinien dbać o to, by był on piękny i zdrowy. Niestety, utrzymanie stuprocentowej higieny jamy ustnej bywa kłopotliwe. W dodatku zęby wielokrotnie narażone są na uszkodzenia mechaniczne. Na szczęście, w razie jakichkolwiek kłopotów z uzębieniem, można liczyć na pomoc specjalistów pracujących w profesjonalnych klinikach dentystycznych.

Oczywistym jest, że każdy dbający o zęby powinien dokładnie myć je minimum 2 razy dziennie. Poza tym należy czyścić je przy pomocy nici dentystycznych, unikać farbujących szkliwo potraw i napojów, a także przepłukiwać jamę ustną specjalnymi płynami odświeżającymi i antybakteryjnymi. Mimo największych starań, zdarza się jednak, że zęby wymagają ingerencji specjalistów. W takiej sytuacji warto dokładnie rozważyć, do którego stomatologa udamy się, by mieć pewność, że niezbędne zabiegi zostaną przeprowadzone skutecznie i bezboleśnie.

Jedną z bogatszych ofert proponuje www.dentsm.pl. W klinice można liczyć na pomoc związaną z już istniejącymi problemami zdrowotnymi, jak i na szeroko pojętą profilaktykę, w tym skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie oraz lakowanie czy fluorowanie. Wykwalifikowani stomatolodzy dysponujący najwyższej jakości sprzętem oferują leczenie zębów w każdym stadium rozwoju ich schorzenia. Poza standardowymi zabiegami, jak borowanie czy ekstrakcja zęba, przeprowadzane są tu laserowe zabiegi lecznicze, które sprawdzają się m.in. w przypadku paradontozy czy zapalenia dziąseł.

Dodatkowo w klinice Dent-SM na pomoc mogą liczyć pacjenci z problemami dotyczącymi stawu skroniowo-żuchwowego. Pojawiają się one w wyniku stresu i związanego z nim bruksizmu, czyli zbyt mocnego zaciskania zębów. Nieprawidłowości w funkcjonowaniu stawu mogą być też powodowane wadami wrodzonymi, chorobami lub uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto klinika oferuje szereg zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, która pozwala poprawić wygląd zębów, wyrównując je, wybielając i wzmacniając.