Żelazko bezprzewodowe czy przewodowe?

Jak wybrać żelazko

 Żelazko to przyrząd niezbędny w każdym domu. Dobre żelazko pozwala na błyskawiczne wyprasowanie koszul, sukienek, pościeli, ręczników. Czy znają Państwo dom, w którym nie ma żelazka? W dzisiejszym świecie żelazko jest niezbędnym produktem. Dobre żelazko pozwala oszczędzić wszystkim domownikom czas i… nerwy!

Jak wybrać żelazko dopasowane do naszych potrzeb?

 Żelazko bezprzewodowe czy żelazko przewodowe?

Żelazka, podobnie jak na przykład czajniki elektryczne, mogą być przewodowe lub bezprzewodowe. Najczęściej wybierane są żelazka przewodowe. Używając żelazka przewodowego, ogranicza nas długość kabla. Z kolei żelazko bezprzewodowe należy często odkładać do nasadki, aby utrzymywać temperaturę prasowania. Wybór między żelazkiem przewodowym a bezprzewodowym, to wybór indywidualny.

Żelazko parowe czy żelazko suche?

Czy różni się żelazko parowe od nieparowego wiedzą wszyscy. My jednak polecamy jeszcze jeden rodzaj żelazka, który można wziąć ze sobą na urlop lub w delegację. To żelazko turystyczne. Można wybrać żelazko turystyczne parowe. Szczegółowe różnice między żelazkiem parowym a suchym znajdziesz w Internecie.

Gadżety, czyli dodatkowe funkcje żelazek W przypadku żelazka podstawą jest jego funkcjonalność. Warto przemyśleć żelazko z funkcją automatycznego wyłączania – to dobra opcja dla zapominalskich. W przypadku żelazek parowych, jedne z podstawowych funkcji to funkcja uderzenia i regulacji strumienia pary.  Z kolei funkcja samoczyszczenia polega na udrażnianiu otworów parowych, które znajdują się w stopie żelazka. To funkcja, którą najlepiej stosować cyklicznie, na przykład co miesiąc.