Zlecenie dla Grafików

>>> Jest kilka stron, które oferują pracę dla grafika. Jednak wiele z nich bazuje na wyzysku. Jeżeli jesteś początkowym grafikiem to takie strony możesz wykorzystać do stworzenia portfolio. I wtedy warto nie wybrzydzać i zacisnąć pasa i zaprojektować fajne projekty, które posłużą Ci do pozyskania już intratnych zleceń.

Np możesz poszukać zleceń na :
www.oferia.pl
www.pracegraficzne.pl

Wiec jeżeli masz już portfolio i przygotowaną ładną identyfikacja wizualna oto najważniejsza porada, która pomoże Ci znaleść dobre zlecenia.:

Na konkurencji możesz zarobić.

Poszukaj w Internecie, małych agencji reklamowych, firm które projektują strony i oceń ich jakość i poziom.  Jeżeli prześlesz im ofertę pt” Szukam pracy” to nic nie dostaniesz, ale jeśli włożysz w to trochę wysiłku i podeślesz im np.: analizę ich portfolia, logotypy np.:  Nie wykonali Państwo odpowiedniej ilości spadów przy projekcie tej wizytówki co może grozić tym że drukarnia wam obetnie część tekstu.  Lub np.:  Projektują Państwo grafikę wykorzystujecie ciężkie kolory,  gdzie prostotę, lekkość i estetykę na pewno klient doceni. Proszę sprawdzić moje portfolio…. (Nie będę wam podpowiadał wszystkich pomysłów) To dostaniecie zlecenia.  Klasycznym sposobem może być jeszcze zastosowanie bardzo niskich cen na początku współpracy, a z projektu na projekt nie bać się podnosić ceny. Ludzie są leniwi i wbrew pozorom potrafią zapłacić za to co ma dobrą jakości i gwarantuje Ci że nie będą szukać gdzie indziej.