Przyjęcie urodzinowe dla dziecka

Zbliżają się urodziny Twojego dziecka, a Ty nie wiesz, jak zorganizować przyjęcie dla ruchliwych przedszkolaków? Oto nasza propozycja.

Przedszkolak nie usiedzi przy stole dłużej niż zajmie mu zjedzenia tortu dlatego też organizując urodziny warto wymyślić gry i zabawy, które zaciekawią małych urwisów. Dzięki temu sprawisz, że przyjęcie będzie niezapomniane.

Wybierz motyw przewodni urodzin

Organizując urodziny warto zastanowić się nad motywem przewodnim imprezy. Najlepiej na zaproszeniu uprzedzić o tym gości, żeby mogli przemyśleć, jak dostosują swoje ubranie do tematu przyjęcia. Dobrym pomysłem są ulubione kreskówki dzieci. Taki temat pozwala dzieciakom zadecydować, za jaką postać się przebiorą. Urodziny z motywem przewodnim angażują uczestników oraz sprawiają, że przyjęcie będzie kolorowe i wesołe! Do Twoich zadań należy udekorowanie pomieszczenia, w którym odbędzie się przyjęcie zgodnie z tematyką.

Zaproszenia

Zaproszenia wykonane własnoręcznie z pewnością zrobią dobre wrażenie. Bileciki wykonane przez dziecko będą wyglądały o wiele lepiej niż zaproszenia zamówione czy drukowane. Dodatkowo zaangażujesz malca w organizację jego własnego przyjęcia urodzinowego. Na zaproszeniach powinna znaleźć się data i godzina imprezy. Jeśli decydujesz się na motyw przewodni, warto zwrócić na to uwagę w zaproszeniu. Ponadto na kartce powinien widnieć numer kontaktowy, żeby rodzic uczestnika zabawy mógł w każdej chwili zadzwonić. Zaproszenia najlepiej wręczyć osobiście minimum tydzień przed planowanym przyjęciem.

Organizując przyjęcie zrób sobie plan zajęć, ustal menu, zrób listę zakupów. Pamiętaj o torcie! Rozpocznij przyjęcie od przedstawienia się gości, najrozsądniej w formie jakiejś zabawy. Rozluźni to atmosferę i uczyni ją przyjazną. Pochwal gości za pięknie przygotowane stroje i podziękuj za przybycie. W trakcie przyjęcia zachęcaj wszystkie dzieci do udziału w zabawach, nie zmuszaj dzieci do jedzenia tortu, czy jakichkolwiek przekąsek, nawet jeśli spędziłaś nad nimi pół dnia. jeśli któreś z dzieci chce iść do domu w trakcie trwania przyjęcia, zadzwoń po jego rodziców, nie namawiaj go usilnie do pozostania. W szale organizacji pamiętaj, że najważniejszą osobą tego dnia jest – Twoje dziecko i jego dobra zabawa. Z pewnością posiadasz wśród znajomych również osoby dorosłe, które zapraszają Cię na swoje przyjęcia urodzinowe. Nie wiesz, jaki prezent kupić?. Zobacz więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.