Rumianek, król wśród roślin leczniczych

wapno-kwiat_21188826

Rumianek, król wśród roślin leczniczych 

Rumianek pospolity – tak brzmi pełna nazwa pewnej wartościowej rośliny, od wieków stosowanej w ziołolecznictwie. Rumianek wcale nie jest taki pospolity, jak stanowi jego nazwa! Dowiedz się, na jakie problemy pomoże Ci rumianek.

Lecznicze właściwości rumianku

            Rumianek od wieków stosowany jest leczeniu nieżytu żołądka i jelit. Można także stosować go po ciężkim leczeniu, na przykład po antybiotykoterapii. Rumianek jest pomocny w pierwszym okresie ciąży do łagodzenia dolegliwości żołądkowych ciężarnej. Flawonoidy zawarte w rumianku mają działanie wiatropędne, wykazują również właściwości rozkurczające. Rumianek może być z powodzeniem stosowany w leczeniu wzdęć.

Rumianek… na uspokojenie?

            Słynący z właściwości odprężających i rozluźniających, może być lekarstwem na skołatane nerwy. Zawiera związki kumaryny i spiroeter, które mają właściwości uspokajające. Po ciężkim dniu warto wypić kubek naparu z rumianku, albo… wykąpać się w ciepłej wodzie z dodatkiem rumianku. Jeśli nie możesz usnąć, skrop swoją poduszkę olejkiem eterycznym z wyciągiem z rumianku.

Ziołolecznictwo wraca do łask

            Mnóstwo jest ziół, które są naturalnymi lekarstwami i jednocześnie – naturalnymi kosmetykami. Warto zainteresować się tematem ziołolecznictwa. Jeśli masz problemy z wypadającymi włosami, napij się herbatki z melisy. Jeśli Twoje włosy łamią się i straciły blask, zainteresuj się skrzypem polnym. Jeśli walczysz z niedoskonałościami cery, odpowiedni dla Ciebie będzie napar z bratka. Jeśli cierpisz na niestrawność, spróbuj herbatki z mięty.