Grzybica to nie problem

tabsy

Podstępna grzybica stóp

Jeśli skóra między palcami Twoich stóp, jest sucha, szorstka, zaczerwiona, łuszczy się i swędzi, prawdopodobnie dopadła Cię grzybica stóp.

Grzybica międzypalcowa

Zmiany pojawiają się między palcami u stóp, ponieważ jest tam najcieplej, najciaśniej i najwilgotniej. Słowem: są to idealne warunki do rozwoju grzybów. Skóra może pękać, a pękanie może powodować ból.

Grzybica złuszczająca

Jest najczęściej występującą grzybicą o charakterze przewlekłym. Charakteryzuje się nadmiernym zrogowaceniem naskórka na całej powierzchni stopy.

Grzybica potnicowa

Trudna do zdiagnozowania ze względu na bliskie podobieństwo do egzemy. Objawia się jako skupiska pękających pęcherzyków.

Jak leczyć grzybicę stóp?

Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna: jak najszybciej! Grzybica jest chorobą, dla której charakterystyczne są nawroty. Jeśli rozpoczniesz leczenie szybko i doprowadzisz je do końca, zgodnie z zaleceniami lekarza dermatologa, masz dużą szansę wyleczenia. Pamiętaj, że wyłącznie lekarz dermatolog ma odpowiednie kompetencje, aby leczyć choroby skóry, w tym grzybice!

Aby ustrzec się przed chorobą, stosuj odpowiednią profilaktykę. Zawsze po myciu dokładnie wycieraj stopy, w tym przestrzenie międzypalcowe. Jeśli wybierasz się na basen, zawsze miej ze sobą klapki basenowe. Pamiętaj, aby nie zdejmować ich pod prysznicem! Po pływaniu dokładnie umyj i wysusz stopy.

Zrogowaciały naskórek stóp neutralizuj pumeksem lub specjalnymi pilnikami.