4 sposoby na dzielenie pomieszczeń

417025_9007

W nowoczesnych aranżacjach odchodzimy od zamkniętych pomieszczeń na rzecz otwartych przestrzeni, w których granice konkretnych pomieszczeń wyznaczają jedynie pewne elementy. Połączenie kuchni z salonem czy sypialni z łazienką to jedne z najbardziej popularnych wariantów. Jak podzielić pomieszczenie bez stawiania ścianek działowych?

Kolorowy parawan

Parawany czy ekrany przywodzą na myśl te z Japonii, jednak ich wybór jest naprawdę imponujący. Możemy wybrać parawany stojące, wykonane z ażurowych materiałów. Do nowoczesnego wnętrza sprawdzi się model wiszący o geometrycznych lub kwiatowych wzorach. Jeśli we wnętrzu dominie drewno, postawmy na parawan z naturalnych materiałów, by zachować spójność kompozycji. Ciekawym motywem jest parawan lustrzany lub wykonany własnoręcznie na przykład z płyt winylowych.

Ścianka ze szklanych pustaków

Półprzezroczysta ścianka, która pozwala na przenikanie światła to ciągle popularne rozwiązanie do łazienek czy kuchni. Do stworzenia luksfery wykorzystamy odpowiednie materiały budowlane –pustaki szklane. Możemy je także wykorzystać do wykonania ścianki kabiny prysznicowej, zastępując tradycyjne przeszklenie. Tak wykonana ściana prezentuje się bardzo efektownie.

Meble

Salon od jadalni czy kuchnio dzielimy za pomocą mebli. Wystarczy ustawić kanapę wraz z fotelami na planie kwadratu, by zaakcentować kolejną strefę, w której wypoczywamy. Ciekawą propozycją są także meble segmentowe ułożone w formie ścianki. Jeśli posiadamy sporą biblioteczkę domową, książki warto ustawić na regałach, tak by były dostępne z 2 stron.

Akcent kolorystyczny

Każde z umownie wydzielonych wnętrz możemy pomalować na inny kolor, tak by stanowiły kontrast. Pamiętajmy jednak, że wielość faktur mebli oraz dodatków może wywołać efekt chaosu panującego we wnętrzach. Aby uniknąć bałaganu zastosujmy podobne meble lub skompletujmy dodatki, tak by jedynie kolor ścian akcentował odmienność pomieszczenia.