Akcesoria – Co zabrać ze sobą na wakacje

Wypoczynek na plaży to jedno z najpopularniejszych zajęć letnich. Gdzie piasek – tam woda, czyli ochłodzenie organizmu. Czy może być coś przyjemniejszego w upalne dni? Wybierając się na plażę warto zaopatrzyć się w kilka rzeczy, które z pewnością się przydadzą.

W torbie plażowej na pewno powinien znaleźć się krem z filtrem UV chroniący skórę przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych i przed poparzeniami. Wybierając filtr zaleca się dopasowanie go do typu skóry. Jeśli jest podatna na podrażnienia słoneczne, lepiej zaopatrzyć się w krem z większym filtrem. Przebywając na słońcu, trzeba pamiętać, aby filtr nakładać kilka razy, szczególnie gdy zażywamy kąpieli w akwenach wodnych.

Korzystając z dobrodziejstw wypoczynku na plaży, nie zapomnij o najważniejszym – ochronie głowy. PAMIĘTAJ o czapce czy choćby chustce. Zaniedbanie tak prostej sprawy może doprowadzić do przegrzania, a w konsekwencji do udaru, a tu już żartów nie ma. Zaleca się również zaopatrzenie się w parawan chroniący przed ewentualnym wiatrem, zaletą parawanu jest również poczucie intymności na zatłoczonej plaży. Przed słońcem ochroni nas również przenośny parasol wbijany w ziemię, jest to naprawdę wygodne rozwiązanie, zwłaszcza przy dzieciach – pozwoli to na wydzielenie odpowiedniej wielkości miejsca do zabawy dla naszych pociech.

Obowiązujący strój na plażę to oczywiście strój kąpielowy. Warto również zabrać ze sobą wygodne klapki, w których będziemy mogli pokonać tony leżącego, gorącego piasku. Na plaże przyda się również ręcznik, a najlepiej dwa. Jeden do leżakowania, drugi do osuszenia ciała po kąpieli wodnej.

Jeśli na dworze jest upał, człowiek nadmiernie się poci i wydala niezbędną dla naszego organizmu wodę, KONIECZNIE trzeba ją uzupełniać. Idąc na plażę najlepiej jest zaopatrzyć się w kilka butelek zwykłej, niegazowanej wody mineralnej. Warto wziąć ze sobą również lekkie przekąski, by nie odczuwać głodu i nie stracić energii.

Pobyt na plaży to nie tylko wylegiwanie się na słońcu, warto aktywnie spędzać czas. Do torby plażowej spakuj piłkę do gry, może jakieś karty, gazety czy krzyżówki, to zdecydowanie umili pobyt na rozgrzanym piasku. Jeśli wybierasz się na plażę z dziećmi, nie zapomnij o dmuchanych akcesoriach do wody. Zobacz więcej.