Pralka, jaką wybrać?

Posiadanie pralki to niewątpliwie luksus, choć w dzisiejszych czasach – podstawa. Wraz z pojawieniem się na rynku Frani pranie ręczne odeszło w niepamięć. Obecnie rynek oferuje nieskończony wybór tych urządzeń, czym zatem kierować się przy wyborze idealnej pralki dla siebie, by nie zwariować? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, na co zwrócić uwagę.

Pojemność

Jeżeli jesteś kobietą lub masz dużą rodzinę, warto zaopatrzyć się w pralkę o większej ładowności. Na rynku obecnie mamy pralki o pojemności od 3 kg do 9 kg. Te o większej pojemności doskonale sprawdzą się w hotelach, internatach i tego typu miejscach. Do domu najczęściej kupowane są te 5 kg.

Szybkość wirowania

Wybierając pralkę warto pokusić się o taką, której wirowanie jest największe z możliwych. Przyspieszy to proces suszenia prania.

Programy prania

Nowoczesne pralki posiadają wiele programów prania. Każdy z nich ma optymalne warunki do różnych tkanin. Temperatura, dozowanie płynów i proszków. Programy możemy podzielić na podstawowe i dodatkowe. Podstawowe programy to te niezbędne do efektywnego prania. Warto rozejrzeć się za pralką, która w swym programie podstawowym posiada pranie z dodatkowym płukaniem oraz ECO program. Pierwsza z funkcji pozwoli na dokładniejsze oczyszczenie tkanin z proszku i płynu, druga opcja świetnie sprawdzi się przy lekkich zabrudzeniach lub małej ilości prania.

Dodatkowe funkcje

Wybierając pralkę warto zastanowić się czy dodatkowe funkcje są nam potrzebne. Wiele pralek posiada dodatkowe opcje, które mają w zamyśle sprawić, że nasze pranie będzie jeszcze bardziej efektywne. Jedną z nich jest funkcja łatwego prasowania, która sprawia, że tkaniny są łagodniej traktowane przy wirowaniu, ponieważ są ciężarem równomiernie rozkładane w bębnie. Przydatną i dodatkową funkcją jest ręczne ustawianie temperatury prania. Na rynku dostępne są również pralko-suszarki, ale w Polsce korzystanie z nich jeszcze nie jest zbyt popularne.

Bez względu na to, jaką pralkę wybierzemy, ważne by odpowiadała naszym upodobaniom. Warto pamiętać, że im więcej funkcji, tym cena znacznie wyższa dlatego lepiej przemyśleć, czy faktycznie potrzebujemy tylu dodatków, z których prawdopodobnie nigdy nie skorzystamy. Zobacz więcej.