Akcesoria łazienkowe

Urządzanie łazienki jest zadaniem wymagającym namysłu i rozwagi. W przeciwieństwie do innych pomieszczeń w domu, łazienkę „przemeblowuje” się najrzadziej, a powód jest bardzo prozaiczny – zmiana ustawienia mebli i akcesoriów łazienkowych wiąże się zazwyczaj z koniecznością wymiany płytek ściennych, czyli ze sporym wydatkiem i jeszcze większym bałaganem.

Widmo budowlanej rewolucji przy chęci zmiany wyglądu łazienki jest wystarczającym bodźcem, by dobrze ją urządzić już na wstępie i nie robić przypadkowych zakupów sprzętów, które zostaną w niej zamontowane.

Sama armatura łazienkowa, kolor, wzory i kształt płytek ściennych oraz podłogowych są najważniejszym wyborem, ale o charakterze całości wnętrza decydują detale czyli akcesoria do łazienki. To one tworzą klimat i dopełniają całości, a przede wszystkim ułatwiają wykonywanie codziennych czynności w tym pomieszczeniu. Nie można wyobrazić sobie łazienki bez lustra, wieszaka na ręczniki, czy choćby kosza na odzież przeznaczoną do prania. Niby rzecz niewielka, ale również to jakiego kształtu są deski sedesowe ma całkiem spore znaczenie dla komfortu domowników – zanim podejmie się decyzje o zakupie, warto zapoznać się z wymiarami deski oraz rodzajem materiału z jakiego została wykonana.

Koszmarem, szczególnie w małych łazienkach jest ciągłe poszukiwanie drobiazgów typu grzebień, tusz do rzęs, pędzelek, itp. Jeśli takie przedmioty nie mają swojego stałego miejsca przechowywania można zaopatrzyć się w organizery na kosmetyki, które w prosty sposób rozwiążą problem.

Do wygodnego ustawiania ważnych drobiazgów, które powinny być w zasięgu ręki dobrze sprawdzają się półki łazienkowe. Nie każdą trzeba na stałe montować do ściany, są na rynku półki z możliwością przymocowania w różnych systemach bez konieczności niszczenia kafelek.

Dodatki do łazienki pełnią bardzo ważną funkcję użytkową i estetyczną dlatego dobrze jest wybrać je w jednym sklepie i w podobnej tonacji kolorystycznej.