Bądź modna latem, sprawdź co nosić

Bądź modna latem

 

Lato jest najlepszą porą roku do eksperymentowania z modą. Piękna pogoda pozytywnie nastraja nas do życia, więc trochę mniej boimy się eksperymentować z modą i próbować nowych trendów.

Postaw na kolor

 

To, o czym nie powinnyśmy zapominać w naszych letnich stylizacjach, to kolory, które są kluczowym elementem letnich stylizacji. Na jakie kolory postawić? Im barwniej tym lepiej, ale też pamiętajmy o tym, żeby zachować umiar, bo przecież żadna z nas nie chce wyglądać jak papuga.   Jeśli boisz się odważnych, mocnych kolorów i masz jasną cerę, to postaw na pastele. Jeśli jednak nie boisz się eksperymentować, a do tego masz śniadą karnację, to kolory w odcieniach fluo będą dla ciebie idealne. To, o czym należy pamiętać, to aby przy bardzo jasnej cerze raczej unikać kolorów fluo i przemycać je w dodatkach. Przy takich kolorach jasna cera może się wydawać jeszcze bardziej blada. Dlatego osoby o jasnej cerze powinny postawić na ubrania w stonowanym kolorze, a mocne akcenty kolorystyczne przemycić na dodatkach, takich jak torebka czy wisiorek.

Maxi styl

 

Jeśli nie chcemy latem odsłaniać zbyt wiele ciała, to idealnym rozwiązaniem będą długie, zwiewne sukienki sięgające kostek. W strojach ze zwiewnej tkaniny nie będzie nam zbyt gorąco, a powietrze będzie przechodziło przez tkaninę, dzięki czemu nasza skóra w dalszym ciągu będzie mogła swobodnie oddychać. Należy jednak pamiętać, że tego typu sukienki nie są najlepszym rozwiązaniem dla niskich osób, ponieważ dosyć mocno skracają sylwetkę. Nie mniej jednak przy pomocy takiej sukienki możemy łatwo wysmuklić i wydłużyć naszą sylwetkę. Jak to zrobić? W bardzo prosty sposób. Wystarczy, że nasza sukienka będzie na nas nieco za długa, wtedy do takiej sukienki zakładamy buty na wysokim obcasie lub koturnie. Należy jednak pamiętać, żeby buty nie były widoczne spod sukienki, bo wtedy cały zabieg nie da tak spektakularnego efektu.