Butelki plastikowe zanieczyszczają świat

Plastik został wynaleziony na początku XX wieku i świat szybko oszalał na jego punkcie. Był to materiał tani w produkcji, lekki i początkowo wydawało się, że zmiana opakowań na plastikowe przyniesie ludzkości same korzyści. Początkowo nikt nie przewidywał, jak wielkim problemem stanie się składowanie plastikowych śmieci.

Problem z plastikiem

Chociaż plastik w dalszym stopniu jest powszechnie dostępny na każdym kroku, naukowcy już od lat wzywają ludzi do opamiętania. Jednorazowe plastikowe torby, słomki, butelki do wody, opakowania produktów spożywczych.. – plastik zalewa świat. Znajdziemy go wszędzie – nawet w odległych zakątkach świata i szczytach gór. Na powierzchniach oceanów powstają ogromne wyspy śmieci skazujące na śmierć morskie stworzenia. Zwykła butelka PET może się rozkładać nawet 1000 lat! Jedynie niewielka część plastikowych śmieci jest przetwarzana ponownie. Reszta z nich skutecznie zanieczyszcza naszą planetę. Co więcej, naukowcy alarmują, że plastikowe opakowania mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia i wydzielać niebezpieczne dla człowieka substancje. Ich mikrocząsteczki przedostają się także do kanalizacji i powietrza, a następnie do naszych organizmów. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule.

Alternatywa dla plastikowych butelek

Na szczęście każdy może podjąć kroki, by ratować naszą planetę przed zalaniem plastikowymi śmieciami. Jednorazowe butelki, które stanowią jeden z największych problemów, można z powodzeniem zastąpić. Z pomocą przychodzi firma Dafi posiadająca szereg produktów do filtrowania wody kranowej. Stosowanie filtrów pozwala zdecydowanie ograniczyć ilość generowanych śmieci, a jednocześnie cieszyć się smaczną i zdrową wodą. Takie rozwiązanie pozwala też sporo zaoszczędzić – zarówno pieniędzy, jak i czasu potrzebnego na ciągłe zakupy. Litr filtrowanej wody to koszt zaledwie jednego grosza.

Z jakich produktów może wybierać konsument?

Filtr przepływowy – pozwala na poprawienie jakości wody bezpośrednio w punkcie jej poboru. Oznacza to, że już odkręcając kran można otrzymać wodę oczyszczoną z niepożądanych substancji.

Dzbanki filtrujące – bardzo popularne rozwiązanie, które dzięki zastosowaniu filtra, pozwala uzyskać wodę pitną wolną od zanieczyszczeń, które mogą pojawić się w wodzie kranowej. Jedyne co należy zrobić to wypełnić zbiornik dzbanka wodą i poczekać aż przepłynie ona przez filtr. Wybierać można spośród różnych modeli i pojemności dzbanków.

Butelki filtrujące – to wspaniałe rozwiązanie poza domem. Zamiast zabierać ze sobą ciężkie butelki z wodą wystarczy butelka filtrująca, którą można napełnić w dowolnym momencie wodą z kranu. Dzięki wykorzystanemu filtrowi węglowemu woda będzie pozbawiona zanieczyszczeń. Tu również można wybrać model oraz pojemność butelki, a także spersonalizować ją zgodnie ze swoim gustem wybierając kolor zakrętki i filtra lub umieszczając na butelce własny napis.

W ofercie firmy Dafi znaleźć można również inne akcesoria i produkty, które mają się przyczynić do ograniczenia używania jednorazowych opakowań, a przez to do zadbania o własne zdrowie i środowisko. Zobacz więcej na dafi.pl/blog/.