Chcę zostać mamą!

W życiu większości kobiet nadchodzi taki czas, kiedy jedyne, czego pragną, to dziecko i zostanie mamą. Jednak nagle okazuje się, że to nie jest takie proste. Czasem nie wystarczy tylko chęć i gotowość. Trzeba czegoś więcej. Jak zwiększyć swoje szanse na upragnione potomstwo? Oto kilka sposobów.

Dieta cud

Oczywiście nic nie zastąpi metod naturalnych. Wsłuchanie się we własny organizm, kontrolowanie cyklu, kalkulator dni płodnych to podstawa. Nie warto jednak ograniczać się tylko do tego, działając na wielu frontach, co może dać nam zdecydowaną przewagę.
W pierwszej kolejności najlepiej zacząć od odpowiedniej diety. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że dobra dieta naprawdę może wiele zdziałać. Po pierwsze nasz organizm jest najważniejszy i to on tak naprawdę decyduje, czy jest gotowy na przyjęcie nowego życia, czy też nie. Dostarczenie organizmowi niezbędnych witamin i minerałów wzmocni go i lepiej przygotuje do nowej roli. Ponadto wiele składników działa niczym eliksir płodności.
Ciemne pieczywo, makarony razowe, orzechy, kiełki dostarczają witaminy B, która wspomaga wydzielanie hormonów płciowych, a to sprzyja ciąży i jej rozwojowi.
Jajka, mięso, warzywa strączkowe zawierają dużo cynku, który reguluje cykl miesiączkowy.
Śledzie, łosoś lub makrela zawierają kwasy omega-3, które znacznie wpływają na płodność.
Zaś owoce leśne posiadają antyoksydanty, które poprawiają jakość nasienia u mężczyzn.

Sport to zdrowie

Duże znaczenie dla organizmu ma również ruch. Jak dowodzą najnowsze badania, kobiety z nadwagą mają większe problemy z zajściem w ciąże, aniżeli te, których waga jest prawidłowa. To działa również w drugą stronę. Zbyt niska waga również może stanąć na przeszkodzie macierzyństwu. Duża ilość ruchu natlenia organizm, dzięki czemu lepiej on funkcjonuje. Zmniejsza również prawdopodobieństwo zachorowań. Ponadto działa oczyszczająco i poprawia nastrój, a to dla organizmu ma ogromne znaczenie.
Jazda na rowerze, spacery czy drobne prace w ogrodzie zwiększają szansę na dziecko.
Próby zajścia w ciążę nie powinny ograniczać się jedynie do sypialni. Warto zadbać o siebie i swój organizm. Jest wiele naturalnych środków, które sprawiają, że łatwiej jest się doczekać potomstwa.